Ознака: вонредна седница
Скопје 22.01.24 | 15:09

Закажана нова вонредна седница на Советот на Град Скопје за субвенциите за ЈСП

За 14.45 часот закажана е нова вонредна седница на Советот на град Скопје за одлуката за субвенционирање на ЈСП со 11 милиони евра и исплата на декемвриската плата, соопшти...

Свет 16.11.22 | 12:19

Започна вонредната седница на НАТО

Утрово во седиштето на Алијансата во Брисел почна вонредниот состанок на амбасадорите на НАТО на кој ќе се разговара за падот на проектил во Полска, кој не се знае од...

Балкан 05.11.22 | 13:29

Вучиќ по вонредната седница на Владата на Србија: Не се откажуваме од политиката на мир и стабилност

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска присуствуваше на посебна седница на Владата на Србија на покана на премиерката Ана Брнабиќ. Вучиќ по седницата се огласи...

Скопје 20.10.22 | 13:55

Во живо: Вонредна седница на Советот на Град Скопје

Советот на Град Скопје со втора вонредна седница за реѓавање на проблемот со платата на вработените во ЈСП.