Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска присуствуваше на посебна седница на Владата на Србија на покана на премиерката Ана Брнабиќ.

Вучиќ по седницата се огласи на социјалните мрежи.

Ви благодарам за поканата и што ми дадовте можност да ве информирам за состојбата во која се наоѓа Србија. Не се откажуваме од одговорната политика на мир и стабилност“ – стои во објавата на Инстаграм профилот на „Иднината на Србија“.

Инаку, Вучиќ за денеска најави средба со врвот на СПЦ, а на таа средба ќе присуствува и актуелниот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.