Ознака: владимир блажев
Фудбал 21.04.21 | 23:11

Панчо ДНК: Почнал од тука, а денес има 100 постигнати гола во серија А

Честитки за стотиот гол на Горан Пандев пристигнуваат од Владимир Блажев од ДНК. Со фотографија од почетоците на „мистер Фудбал“, Блажевски вели дека не сме ни свесни...

Македонија 03.03.21 | 18:41

Панчо до власта: Мајку ви ваша неспособна до кога ќе не е*авате?

Па добро бе мајку ви ваша неспособна до кога ќе не е*авате буквално со е, како бе не ви е срам не ве сфаќам, како е можно да немате грам човечност во вас? Вака експлицитно...

Естрада 14.11.20 | 17:13

Имињата на македонските фудбалери истетовирани на ногата на Панчо

Панчо од познатото дуо ДНК го оковечи историскиот момент- пласманот на Македонија на Европското првенство во фудбал. Тој на својата нога ги истетовира имињата на целиот...

Скопје 28.07.20 | 15:31

Панчо: Абе ќе ја гушкате Универзална или ве вработија во администрација?

Абе ќе ја гушкате Универзална или ве вработија во администрација и по функции, па некако не ви се гледа, нит слуша, остро реагира музичарот Владимир Блажев – Панчо. А...

Твитови 04.06.20 | 09:02

Панчо: Не сме глупи колку што вие мислите дека сме


Естрада 26.05.20 | 21:42

Панчо ДНК до власта: Зашто никој не зборува за ова?

СТОП за дискриминацијата на евент индустријата, порача Владимир Блажев – Панчо, со отворено писмо до власта и нивното менаџирање на последиците од корона-кризата. Ви...