Ознака: викендица
Црна хроника 30.05.21 | 17:16

Млада битолчанка нападнала неколку лица во викендичка во Нижеполе

Две пријави за напад се поднесени во битолската полиција за инцидент кој се случил вчера во викендичка во Нижеполе. Во во 15.40 часот во СВР Битола, Л.З.(48) од Битола пријавила...

Вести 30.04.21 | 20:17

По ѕидовите насекаде имало крв: Пронајдена уште една викендица на Веља невоља за мачење

Српската полиција пронајде уште една викендица на Велимир Беливук. Покрај онаа во Ритопек, тој имал уште една куќа и тоа на планината Рудник кај Горњи Милановац. Во...

Балкан 30.04.21 | 09:57

Откриена уште една куќа на страва: Екипата на Невоља мачела, касапела и убивала и во викендица во Рудник

Траги од крв, освен во куќата во Ритопек, биле пронајдени и во викенд куќа во Рудник кај Горњи Милановац, за која постои сомневање дека ја користеле членовите на криминалната...

Црна хроника 29.04.21 | 14:48

На 24-годишниот скопјанец кој пукаше во викендица ќе му се суди за обид за убиство

Основното јавно обвинителство Кочани донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 24-годишен скопјанец, поради постоење на основано сомнение дека сторил...

Црна хроника 27.04.21 | 14:46

24-годишник пукал во врата од викендица по расправија со постар сосед

Вербална расправија меѓу две лица што се случила вчера попладне во кочанското село Пантелеј довела до меѓусебна пресметка, при што е употребен и пиштол. Според првичните...

Црна хроника 04.04.21 | 11:39

Се журкале до сабајле: Полиција упаднала во викендица на Тиквешкото Езеро

Рано утрово со судски налог полицајци влегле во викендица лоцирана на место викано Брушанска населба на Тиквешко Езеро, сопственост на А.В.(23) од Кавадарци, каде биле...

Црна хроника 22.03.21 | 10:23

Изгореници по лицето и рацете добија шестемина повредени во експлозијата во викендицата во Матејче

Шест лица се повредени од експлозија од плинска боца што се случила вчера во викендица во село Матејче општина Липково, информираа денеска од МВР. Повредените се на...

Балкан 04.01.21 | 10:06

Само Бог и планината го спасија: Еве како се спаси едно момче од викендицата на смртта

Посушје не се сеќава на трагедија како онаа која се случи во новогодишната ноќ во близина на Паркот на природата Блидиње, во Трибистово. Четири млади парови го изгубија...

Македонија 06.03.20 | 12:48

Рашковски купил викендица во Маврово – откако беше дел од два големи корупциски скандали!

Генералниот секретар на владата, Драги Рашковски, купил викендица на луксузна локација во Маврово, која ја нема пријавено во анкетниот лист во Државната Комисија за...

Балкан 30.12.19 | 11:59

Јас не сум херој, драго ми е што го спасив детето

Емил Живиќ од Ниш ја спаси дванаесетгодишната Моника Каримановиќ, која беше грабната од повеќекратниот силувач Нинослав Ковановиќ, познат како Малчанскиот бербер. Моника...

Црна хроника 07.07.19 | 11:18

Ноќва гореше викендица во Мрзенци, нема повредени

Ноќва околу 2 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека настанал пожар во викенд куќа во с.Мрзенци, сопственост на К.Љ. од Гевгелија. Во пожарот делумно...

Црна хроника 18.03.19 | 14:38

Изгоре викендица во Маркова Сушица, запалени и бандери на ЕВН

Пожар во моментов е активен во Маркова Сушица, на патот од Марков манастир кон Добри дол. Командирот на Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје, Владимир...