Ознака: Вардар-Еурофарм
Вести 17.05.24 | 09:00

Денеска ќе се знае дали Вардар ќе игра со Пелистер во финалето на Купот

Ракометниот клуб Пелистер се пласираше во финалето на Купот на Македонија откако славеше со 29:33 (13:16) против Тиквеш. Битолчани ја оправдаа фаворитската улога, но се помачија...

Ракомет 05.03.24 | 14:39

Ќе направи ли Еурофарм рекорд во ЛШ со сите порази?

Македонскиот ракометен првак Еурофарм Пелистер утре гостува во Норвешка во последниот свој натпревар сезонава во Лигата на шампионите. Надеж дека битолчани ќе дојдат...

Ракомет 20.10.23 | 16:04

Дербито во Битола сепак ќе се игра во недела

Ракометната федерација на Македонија (РФМ) попладнево го објави распоредот за натпреварите од претстојното 8. коло во машката Суперлига во кое нема измени во програмата...

Ракомет 27.03.23 | 12:33

Kaко за малку ќе се степаа и играчите на Вардар и Пелистер

Не беше напнато само на трибините во „Јане Сандански“ туку и на теренот. Во второто полувеме имаше остар дуел меѓу Куни Моралес и Каспер Кисум по што  се вмеша и тренерот...

Ракомет 01.05.22 | 21:16

За титула ќе почекаат догодина: Вардар го победи Пелистер

Македонскиот ракометен шампион Вардар вечерва во Битола го совлада Еурофарм Пелистер со 26:23, полувреме 11:11, и го отвори патот кон нова титула. Битолските ракометари...

Ракомет 01.05.22 | 21:12

Му вратија за пивото – „Чкембари“ со колбаси за Стоилов

По победата на Еурофарм Пелистер во Скопје, капитенот на вардарци Столе Стоилов ја почести противничката екипа со гајби пиво. На денешниот празник пред натпреварот,...

Ракомет 01.05.22 | 19:56

Реми на полувремето од вечното дерби

Жестока е атмосферата во преполната сала „Боро Чурлевски“ во Битола каде силите ги одмеруваат вечните ривали Вардар и (Еурофарм) Пелистер.На полувреме е нерешено,...

Ракомет 23.03.22 | 14:23

Слободен влез на најголемото македонско дерби Вардар-Пелистер

Најголемото македонско дерби меѓу Вардар и Еурофарм Пелистер ќе се одигра ќе биде вистински спектакл.Влезот ќе биде слободен. Натпреварот меѓу Вардар и Еурофарм Пелистер...