Не беше напнато само на трибините во „Јане Сандански“ туку и на теренот.

Во второто полувеме имаше остар дуел меѓу Куни Моралес и Каспер Кисум по што  се вмеша и тренерот на Вардар Недановски, кој го турна Ојлески.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.