Ознака: урми
Балкан 24.01.20 | 12:06

Заплена на над еден тон дрога скриена во урми

Скриен во пакувања урми, спакувани во кутии, грчката полиција во товарен брод на атинското пристаниште Пиреа, откри и заплени над еден тон преработен канабис. Товарниот...

Здравје 14.12.19 | 20:00

Зошто треба да се јадат урми?

Овие слатки плодови помагаат за многу здравствени проблеми, а за нивната корист малку се знае. Урмите се корисни во борбата против многу болести. Богати се со витамини,...

Здравје 13.05.19 | 13:25

Секој ден јадете по 3 урми: Еве што ќе се случи по 7 дена!

Урмите се толку здрави што се неопходен дел од нашето мени. Тоа што се многу слатки и вкусни само им оди во прилог. Се’ што е треба е една недела секој ден да јадете по...

Здравје 14.12.18 | 15:14

Најдоброто овошје за борба против холестерол, притисок, мозочен удар…

Ако може да им се верува на некои истражувања, урмите се вистинска суперхрана која го штити телото од кардиоваскуларни болести! Здравствените бенефити се многу широки,...