Ознака: ургентен центар
Македонија 09.04.21 | 00:05

Мицкоски: Дали некој од власта планира да ги продаде болниците „8 Септември“ и „Букурешт“

Вечерва во „Заспиј ако можеш“ во Алфа телевизија гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој истакна дека вредно да се постави прашање е дали некој...

Црна хроника 03.10.19 | 23:11

Претепаното момче во Карпош е во критична состојба, лекарите се борат за неговиот живот

Во општина Карпош денеска во попладневните часови момче било нокаутирано среде улица од засега непознат насилник кој веднаш го напуштил местото на настанот, а од МВР...

Македонија 14.02.19 | 00:39

Хасани: Завршија три од четири операции – двајца пациенти во критична состојба

Три од четирите операциите на Клиниката се завршени а двајца пациенти се во многу критична состојба на Ургентниот центар. Двајца се во стабилна состојба, а едниот пациент...