Ознака: управа за извршување на санкциите
Македонија 18.01.23 | 20:55

Героски: Човекот што го примил Димитријевски сега е шеф на затворите? Нешто тука не ви смрди?

Министре Тупанчевски, премиере Димитар Ковачевски, мене нешто овде ме буни, им се обраќа уредникот Бранко Героски, потенцирајќи дека според неговите информации, командирот...

Македонија 18.01.23 | 20:14

Тупанчевски: Разрешувањето на Спасовски не значи дека работата со бегството е завршена

Министерот за правда Никола Тупанчески вечерва изјави дека разрешувањето на директорот на Управата за извршување санкции Марјан Спасовски, поради бегството на затвореникот...

Македонија 18.01.23 | 17:31

Јовица Стојановиќ именуван за в.д. директор на Управата за извршување санкции

Владата денеска на седница го прифати предлогот на министерот за правда и за в.д. директор на Управата за извршување санкции го именуваше Јовица Стојановиќ до изборот...

Црна хроника 16.01.23 | 14:36

Не само еден, туку повеќе чекори биле прекршени при преносот на Беким во болница, покажа вонредниот надзор во „Идризово“

Од Управата за извршување на санкциите информираат дека на 13 јануари спровеле вонреден стручен надзор во КПД Идризово со цел да се утврдат сите околности кои довеле...

Црна хроника 16.01.23 | 13:38

Ковачевски ќе го менува директорот на Управата за извршување на санкции

Не сум задоволен од работата на Управата за извршување анкции при Министерството за правда и веќе почнав процес на селекција на нов директор, изјави премиерот Димитар...

Македонија 08.02.22 | 15:06

Чија безбедност е загрозена?: На „Република“ не и дозволија да направи интервју со Боки во затвор од безбедносни причини

Министерството за правда и Управата за извршување санкции не и дозволија на „Република“ да влезе во затворот „Идризово“ и да направи интервју со Бојан Јовановски.Во...