Ознака: украсување
Македонија 12.12.20 | 15:33

Битола и Охрид добија сериозна конкуренција: Елката во Струга е на кружен тек,а на врвот наместо ѕвезда, бандера и Неготино е во игра!

Реакциите во јавноста речиси никако да престанат поради тоа што власта им го нуди на граѓаните. Речиси два дена Охрид и Битола се на мета на јавна критика за тоа како...

Музика 06.12.20 | 16:10

Новогодишна идила во замокот на Драгана Мирковиќ

Драгана Мирковиќ украси еден агол од својот замок и веднаш се пофали на Инстаграм. Пејачката направи вистинска новогодишна идила, а покрај елката, ирвасите и другите...

Македонија 13.11.20 | 10:15

ВМРО ДПМНЕ бара од градоначалниците на СДСМ со парите за украсување за Нова година да се купат болнички возила

Болниците немаат болнички возила, хронично болните немаат вакцина против грип, а болните од ковид-19 треба сами да си плаќаат терапија на приватно, но затоа општините...

Сервиси 16.01.20 | 12:12

Охрид се подготвува за Водици: Украсено пристаништето и брегот

Денеска започна украсувањето на Охридското пристаниште и крајбрежниот потег, по повод одбележувањето на големиот христијански празник Богојавление-Водици. Екипи...

Скопје 15.01.20 | 11:15

За новогодишното украсување потрошени 675 илјади евра

Вкупно 675 илјади евра потроши Град Скопје и 20 општини за украсување на Новата 2020 година. Само Скопје потрошил околу 285 илјади евра, што е удел од 42 отсто од вкупните пари...

Семејство 14.12.19 | 22:58

За украсувањето на домот за Нова година важи правилото „помалку е повеќе“

Кога станува збор за украсувањето на домот во пресрет на новогодишните и Божикните празници најдобро е да се почитува стандардното правило – дека помалку е повеќе. Почитувајте...

Калеидоскоп 02.12.19 | 14:41

Меланија Трамп ја воодушеви јавноста со празничната декорација на Белата куќа

Изминатиов викенд, првата дама на САД на официјалниот инстаграм-профил откри дел од празничната акција за која беше задолжена армија волонтери, кои внимателно ја китеа...