Ознака: тројца
Црна хроника 08.02.24 | 17:24

Малолетничка нападната од соседот, нејзиниот татко тројца го натепале

На 07.02.2024 во 18:45 часот во СВР Скопје, С.М.(46) од Скопје пријавил дека на подрачјето на Шуто Оризари во Скопје, неговата малолетна ќерка била физички нападната од неговиот...

Црна хроника 04.12.23 | 08:40

48-часовен притвор за тројцата осомничени за киднапирањето и убиството на Вања

Судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје, постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинителство, за определување мерка краткотраен притвор,...

Црна хроника 03.12.23 | 17:28

ОЈО бара притвор за тројца од петмината приведени во врска со исчезнувањето на 14-годишната Вања од Скопје

За тројца од петтемина приведени во врска со исчезнувањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје во понеделникот, јавен обвинител до Основниот кривичен суд Скопје...

Црна хроника 30.08.23 | 10:52

Спасени три лица чиј чамец бурата го повлекла длабоко во водите на Дојранското езеро

Спасени се три лица лица чиј чамец бурата го повлекла длабоко о немирните води на Дојранското езеро, соопшти денеска Стојанче Ангелов, директорот на Центарот за управување...

Црна хроника 27.08.23 | 12:53

Тројца повредени откако излетале со автомобил од пат

На 26.08.2023 во 13,30 часот било пријавено дека на локалниот пат с.Банско- с.Моноспитово патничко моторно возило „опел астра“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано...

Патувања 13.08.23 | 16:20

Тројцата македонски туристи самоволно го напуштиле Кавос на островот Крф

Тројцата македонски туристи кои наводно биле пријавени за исчезнати, самоволно го напуштиле градот Кавос на островот Крф уште пред три дена и биле живи и здрави. Притоа...

Балкан 19.03.23 | 10:24

Од вировите на Дунав испливал само Мане: По Милош, Ненад и Милан се уште се трага

Единицата за безбедност на реките од синоќа трага по Милош М.(37), Ненад Т.(38) и Милан Н. кои испаднале од чамец кај Панчевскиот мост. Низ грмушките, над насипот, целиот каллив,...

Свет 03.10.22 | 15:59

Кадиров ги испраќа тројцата малолетни синови на боиштето во Украина

Чеченскиот челник Рамзан Кадиров во понеделник најави дека тројцата малолетни синови ќе ги испрати во зоната на воените дејствија во Украина. Малолетната возраст не...

Црна хроника 11.03.22 | 21:50

Три лица, од кои две тешко, се повредени во сообраќајна незгода кај Прилеп

Три лица се повредени, од кои две со тешки телесни повреди, во сообраќајната несреќа што се случи попладнево во 17.10 часот на регионалниот патен правец Прилеп – Крушево,...

Црна хроника 12.02.22 | 16:05

Тројца Индијци приведени во Македонија

На 11.02.2022 околу 22:00 часот кај с.Радожда од полициски службеници од Полициска станица Франгово приведени се Р.С.(26), С.А.(29) и Д.Т.(36), сите од Индија, поради илегално преминување...