Ознака: трафостаница
Црна хроника 23.08.21 | 17:40

Малолетник повреден од струен удар додека крадел струја од трафостаница

Од Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ вчера во 12:15 часот во СВР Скопје, било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди од струен удар бил донесен малолетник...

Црна хроника 22.07.21 | 23:40

Пожарот во Карбинци почнал од трафостаница на ЕВН, пазафатил стрниште, шума, викендичка, лозја…

Во СВР Штип вчера околу 15.30 часот било пријавено дека околу 15.00 часот во с. Карбинци, штипско, настанал пожар во трафостаница сопственост на ЕВН во атар на с.Карбинци,...

Црна хроника 06.11.19 | 18:49

Во Битола се запали трафостаница, четворица работници на МЕПСО завршиле во болница

Во битолската полиција во попладневните часови на 5 ноември било пријавено дека при работни задачи во трафостаницата 400/110 kW – Битола 2 избувнал пожар во прекинувачот,...