Ознака: Тони Блер
Македонија 24.08.21 | 14:47

20 минути говор на Тони Блер чинат 386.000 евра: Дали ја наплати и средбата со Заев?

Поранешниот британски премиер Тони Блер денеска е гостин во Македонија.Тој имаше средба со премиерот Заев. По средбата од Кабинетот на Владата беше истакнато дека гостинот исклучително...

Македонија 24.08.21 | 13:13

Заев-Блер: „Отворен Балкан“ ѝ покажува на ЕУ дека Македонија, Србија и Албанија се сериозни на европскиот пат

Премиерот Зоран Заев денеска го прими поранешниот премиер на Велика Британија Тони Блер, кој на средбата ја истакна како исклучително значајна иницијативата „Отворен...

Свет 22.08.21 | 10:18

Блер: Одлука на Бајден за повлекување од Авганистан е трагична, опасна и непотребна

Одлуката на американскиот претседател Џо Бајден за повлекување на американските војници од Авганистан поранешниот премиер на Обединетото кралство, Тони Блер, ја оцени...

Македонија 13.05.21 | 09:58

Средба Заев-Блер: Потенцијали за соработки со глобалната ИТ компанија „Оракл“ за враќање на мобилноста на граѓаните

На маргините на Економскиот Форум Делфи во Атина, премиерот Зоран Заев оствари средба со поранешниот британски премиер Тони Блер, информираат од владината прес-служба,...

Свет 28.04.21 | 14:18

Пушти „џигерици“: Ова е новиот имиџ на Тони Блер

Некогашниот британски премиер Тони Блер навистина го стигнале годините. Тој се појави во една телевизиска емисија со нов имиџ, пуштена коса со „џигерици“ кои беа во...

Свет 10.09.19 | 15:59

Блер: Само нов референдум може да ја надмине кризата со Брегзит

Само втор референдум за членството на Велика Британија во ЕУ, а не предвремени парламентарни избори, може да ја решат кризата околу Брегзит, изјави поранешниот британски...