Ознака: Том Соер
Култура 02.07.19 | 11:07

Претставата „Том Соер“ и ревија на народни носии вечер на „Скопско лето“

На „Скопско лето” вечер од 19 часот Театарот за деца и младинци ќе ја изведе новата претстава „Том Соер” од Марк Твен во режија на Деан Дамјановски, која премиерно...

Култура 16.05.19 | 13:42

Глумците од Театар за деца и млади создаваат магија

Глумците од Театарот за деца и младинци создаваат магија и навистина им е потребна поголема сцена на која ќе дојдат до израз сите нивни квалитети. Глумат, играат, пеат,...

Култура 15.05.19 | 11:16

Премиера на „Том Соер“ во манир на популарната „Палавковци“ во Театар за деца и младинци

Вечерва во 19 часот во Театарот за деца и младинци е закажана премиерата на „Том Соер“ од Марк Твен во драматизација на Горјан Милошевски, а во режија на Деан Дамјановски....

Култура 14.05.19 | 12:17

Премиера на претставата „Том Соер“ во Театарот за деца и младинци

„Том Соер“ е новата претстава во режија на Деан Дамјановски, која премиерно ќе се одржи утре во 19 часот во Тетарот за деца и младинци. Претставата е работена по текст...