Ознака: тинејџерки
Црна хроника 26.11.23 | 17:51

Пет тинејџерки излетале со порше, го возела 19-годишна девојка

На 26 ноември во 03.25 часот било пријавено дека во Скопје на крстосница од ул. Симеон Кавракиров и ул.Венијамин Мачуковски патничко моторно возило порше со скопски регистарски...

Црна хроника 10.10.23 | 12:16

Две тинејџерки прегазени на пешачки пред училиште во Штип

Две девојчиња на возраст од 16 и 17 години се прегазени на пешачки премин покрај Средното општинско училиште СОУ „Коле Нехтенин“-Штип. „Денеска (10.10.2023) околу 07.30 часот...

Здравје 28.02.23 | 15:21

Не го користете „оземпик“ на своја рака за слабеење, предупредуваат д-р Миленковиќ и д-р Ахмети

Лекот „оземпик“ да се користи исклучително по препорака на лекар за третман на дијабетес тип 2, а лицата со дијабетес тип 2 кои го користат по препорака на лекар, да не...

Свет 21.12.22 | 12:54

Oсум тинејџерки до смрт изболе бездомник, се истражува дали го убиле само за се прослават на „Тик ток“

Осум тинејџерки,  на возраст меѓу 13 и 16 години, се обвинети за убиство од небрежност, откако до смрт изболе бездомник на улиците во Торонто, Канада, пишува „Дејли мејл“. Девојките...

Здравје 19.12.22 | 22:27

Скопски тинејџерки со црнодробни пореметувања завршиле на Токсикологија поради диета со вино, предупредува д-р Беќаровски

Една стара „диета“ промовирана 1964 година, а ревидирана и популаризирана преку едно светски влијателно женско списание во 2018 година, за жал станува сè попопуларна меѓу...