Ознака: терен
Скопје 09.09.19 | 08:35

Општина Карпош ќе ги бара оние што палат отпад, шут и гуми и го загадуваат воздухот

Со засилени инспекциски контроли и со соработка со полицијата, општината Карпош ќе ги бара оние што палат отпад, шут и гуми и го загадуваат воздухот. Надлежните информираат...

Фудбал 17.08.19 | 22:31

Се стравува од најлошото: Голманот на Сивас падна во бессознание на теренот

Вистинска драма се случуваше денеска на натпреварот во натпревар од турското првенство меѓу Сивас и Бешикташ. Голманот на домашниот тим, Самаса, имаше тежок судир со...

Македонија 04.07.19 | 18:06

Се подготвува ли СДСМ за предвремени избори?!

Се спрема ли владејачката СДСМ за избори? Ќе има ли предвремени избори водржавата?! По низата критики и погрешни чекори кои ги презеде, владејаќката партија денеска...

Македонија 04.07.19 | 15:32

Од утре СДСМ на терен, да ги слушне граѓаните

Нов систем на делување и работа на владејачката СДСМ најави генералниот секретар Љупчо Николовски на денешната прес конференција. СДСМ ги заокружува промените и воведува...