Ознака: таван
Црна хроника 25.11.22 | 09:35

Жена од Кичево загина откако врз неа падна таванот од домот

Вчера во 13.40 часот во ОВР Кичево пријавено е дека во куќа на улицата „Љубица Богеска“ во Кичево врз С.И.(66) од Кичево паднала таванска конструкција, по што таа починала...

Црна хроника 01.11.22 | 15:40

Скршен колк: Таванот во полициската станица во Групчин повреди полицајка

Инцидентот што се случил во полициската станица во Групчин можел да има сериозни последици.Откако претходно објавивме дека паднал таванот во една од просторите сега...

Скопје 14.06.22 | 10:57

Јакимовски: Има неколку недостатоци при изведбата на плафонот, се плашам да не се урнецел

Градоначалникот на општина Карпош Стевчо Јакимовски, утрово повторно направи увид на ситуацијата во градинката „Мајски цвет“ и изврши консултација со експерти од...

Скопје 13.06.22 | 11:09

Падна таванот во градинката „Мајски цвет“ во Тафталиџе 2

За време на викендот паднал таванот во скопската градинка „Мајски цвет“ во Тафталиџе 2. За среќа, нема повредени лица, зошто објектот во моментот бил празен Фотографии...

Македонија 04.09.21 | 13:36

Скандал: Се руши таванот во војничкиот ресторан, кој непосредно пред тоа бил реновиран

Полковникот Драган Ковачки, член на ИК на ВМРО ДПМНЕ на својата фан страна објави скандалозно видео. На него се гледа како се руши таванот во војничкиот ресторан, кој...