Ознака: танга
Естрада 16.07.21 | 09:22

„Нека пукнат душманите“: Севе на Малдивите само по танга

Хрватската пејачка успеа да собере над 35 илјади лајкови за помалку од 24 часа објавувајќи жешка фотографија од одморот на Малдиви. Нека пукнат душманите, ѝ порачува една...

Мода и убавина 29.06.21 | 09:03

Има зошто е најуава жена во светот – Ирина Шајк само по танга и сандали

Супермоделот Ирина Шајк повторно покажа зошто ја нарекуваат најубавата жена на светот. Атрактивната 35-годишна Русинка сподели фотографијаод новото снимање на кое...

Естрада 01.03.21 | 14:57

Македонската старлета го покажа совршениот задник како ѕирка од тангата

Македонска старлета и ријалити ѕвезда, Елеонора Миљковиќ, повторно ги возбуди своите фанови со жешка и провокативна фотографија, која остава без здив. Елеонора позираше...

Естрада 12.01.21 | 13:08

Карлеуша по танга на снегот

Српската ѕвезда Јелена Карлеуша деновиве е на зимување на Копаоник со нејзините ќерки Атина и Ника и нејзиниот ПР менаџер и најдобар пријател Зоран Бирташевиќ. Во нејзин...

Естрада 23.08.20 | 20:40

Карлеуша се врати во Турција, а фотографиите по танга ги распаметија нејзините следачи

Јелена Карлеуша не престанува да провоцира на „Интернет“. Откако веќе одмараше во Анталија, од каде секојдневно објавуваше жешки фотографии, по забавата за нејзиниот...

Естрада 12.08.20 | 11:09

Фановите го нарекоа „праскичка“: Снаата на Лепа Брена го покажа задникот во танга бикини

Александра Пријовиќ ги воодушеви своите следбеници со фотографија објавена на нејзиниот инстаграм-профил, на која позира со задникот во преден план. Српската пејачка...

Естрада 30.07.20 | 10:00

Секој ден ново танга-бикини – Карлеуша пали во Турција

Српската ѕвезда Јелена Карлеуша заедно со ќерките Ника и Атина одмараат во ресорт во Турција. Пејачката и од таму е доста активна на социјалните мрежи, па секој ден испраќа...

Интима 14.05.20 | 22:41

Верничка ги замоли жените да не носат танга на плажа, ова се нејзините причини

Лори Александер, конзервативна Американка, верничка и мајка на четири деца, предизвика полемика на социјалните мрежи кога замоли девојките да не носат танга бикини...

Естрада 12.04.20 | 23:06

Полицискиот час Анастасија го поминува во танга бикини

За време на викендот и во Србија владее полициски час, а вака Анастасија Ражнатовиќ ја го поминува времето во изолација. Српската пејачка и ќерка на Цеца го искористи...

Калеидоскоп 03.03.19 | 12:18

Тангата и свечената заклетва на италијанската министерка го „запалија“ интернетот

Марија Елена Бочи е италијанска политичарка и адвокат која била министерка за уставни реформи во периодот од 2014 до 2016 година. Иако таа свечената заклетва ја потпишала...

Фудбал 08.01.19 | 21:13

Роналдо одмара, Георгина се слика по танга

Кристијано Роналдо неодамна беше прогласен за најдобриот играч за 2018 година од стра на Здружението на фудбалски агенти и Заедницата на европски клубови, награда која...