Ознака: свршувачка
Црна хроника 18.05.21 | 17:23

Кривична за кумановец кој се свршил со веселба пред 5 месеци

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ш.Б. и В.Б., поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за...

Естрада 22.03.21 | 16:00

Бела Торн и Бенџамин Масколо ја објавија свршувачката: Свадба ќе има и во Италија и во САД

Американската актерка, пејачка и продуцентка Бела Торн и нејзиното момче ја објавија својата свршувачка на социјалната мрежа „Инстаграм“ и добија над 500.000 лајкови...

Балкан 11.01.21 | 16:32

Ја запроси девојката на местото каде што за малку ќе загинеше во земјотресот: Љубовна приказна од Петриње

Хрватот Дејан Јаданиќ ја запросил својата сакана Ана Крзнаревиќ на рушевините во Петриње, на местото каде што за малку ќе го загубел животот, пред Домот на здравје во...

Естрада 04.01.21 | 22:23

Дунавка ќе стане госпоѓа Цветанов

Поранешниот директор на Агенцијата за спречување перење пари и финансирање тероризам Ване Цветанов преку „Фејсбук“ објави дека во Охрид се сврши со манекенката и...

Естрада 04.10.20 | 22:07

Вчера го приведија, денеска се сврши газдата на „Мош“

Газдата на скопскиот кафе-бар „Мош“, Методија Динев (41), се сврши за неговата девојка Стефанија (28), која докторка од Штип, пишува порталот „ММС“. Вестите за свршувачката...

Естрада 12.09.20 | 17:51

Се омажи за 24 часа, а се разведе за неколку недели: Емилија Розман повторно сингл

Познатата манекенка Емилија Розман пред неколку недели направи свадба со своето момче Стефан Ангелкоски, со кого се познаваше неполни 24 часа. Но, љубовта на прв поглед...

Калеидоскоп 07.09.20 | 10:12

Трагична судбина: Момче загина само неколку минути по свршувачката со својата љубена

Трагична приказна доаѓа од Бразил каде што 24-годишно момче загинало само неколку минути се верило со својата девојка. Жоао Гилхерм Торес Фадини и Лариса Кампос со пријателите...

Естрада 17.08.20 | 18:29

Водителот Гоце извади прстен пред својата девојка Даниела

Водителот и новинар Гоце Андреевски ја побара за жена својата девојка Даниела, за време на одморот во Охрид. Убавите вести Даниела ги обелодени на својот фејсбук-профил,...

Естрада 17.07.20 | 09:49

Манекенката Емилија Розман кажа „да“ на Козјак

Манекенката Емилија Розман кажа „да“ на своето момче Стефан Ангелкоски, кој ја побара за жена на Козјак. До месечината и назад, ДА, ДА, ДА напиша Емилија. Розман е последната...

Ракомет 14.03.20 | 15:20

Kaрачиќ ја запроси струмичанката Душица

Поранешниот ракометар на РК Вардар, Игор Карачиќ ја побара за жена неговата девојка, струмичанка Душица Андоновска, која го покажа свршувачкиот прстен преку својот...

Астро 10.12.19 | 22:37

Четири хороскопски знаци кои ќе добијат прстен пред Нова година

Празниците се популарно време во годината за свршувачка, а според астрологијата овие четири хороскопски знаци најверојатно ќе се верат до крајот на годината. Овен Во...

Семејство 18.10.19 | 08:58

Зошто клекнуваат мажите кога бараат жена?

Повеќето жени си фантазираат како нивниот партнер ќе ги запроси на некој романтичен момент каде што клечи на колена. Повеќето жени не ја знаат причината зошто ваквиот...

Естрада 05.09.19 | 16:08

Девојката на Белов кажа „да“

Александар Белов ја запроси својата девојка Јелена. Некогашниот финалист во музичкото шоу „Операција триумф“, веќе со години живее во Србија, од каде е и неговата сакана. Неготинскиот...

Калеидоскоп 16.08.19 | 11:38

Ме остави поради „Фејсбук“два дена по запросувањето, пресуди кобната реченица на мојата пријателка

Како еден погрешен статус или лајк е доволен да пукне љубовта се уверила и оваа девојка од Австралија на која, како што вели, „Фејсбук“ ѝ го упропастил животот. Нејзината...

Семејство 23.04.19 | 14:38

Иванка Василевска се вери со Борис Дамовски

Професорката од Правниот факултет и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Иванка Василевска, на својот профил на „Фејсбук“ објави дека се свршила со режисерот и...

Естрада 17.03.19 | 21:59

Најпознатата порноактерка ќе се мажи

Ѕвездата на „Порнхаб“ и филмовите за возрасни, Миа Калифа, се сврши со своето момче, шведскиот готвач Роберт Сандберг. Калифа ја сподели веста на својот профил на „Инстаграм“. Сандберг...

Естрада 20.02.19 | 11:17

Сите го мислат истото по раскинувањето на свршувачката на Лејди Гага

Лејди Гага ја прекина врската со својот вереник Кристијан Карино, изјави нејзин претставник за списанието „Космополитен“. Ова е прекин на втора посериозна врска на...

Естрада 15.02.19 | 11:59

Орландо Блум ја запроси Кејти Пери

Четириесет и двегодишниот Орландо Блум ја запроси Кејти Пери (34) на Денот на вљубените. Актерот и пејачката се во врска три години, а веста за свршувачката и двајцата...

Астро 30.01.19 | 14:19

Еден знак ќе добие понуда за брак во февруари

Стабилен и мирен период им следува на повеќето хороскопски знаци, но за еден знак ѕвездите запишале убав пресврт. Знакот кој најверојатно ќе рипне во тавче вофевруари...

Естрада 14.01.19 | 10:14

Крис Прат ќе се жени со ќерката на Арнолд Шварценегер

Крис Прат на „Инстраграм“ ја сподели веста за неговата свршувачка со Кетрин, ќерката на Арнолд Шварценегер. Слатка Кетрин, токлу сум среќен што кажа ДА, напиша 39-годишниот...