Ознака: сузана гавазова
Естрада 05.10.20 | 16:12

Сузана Гавазова повика на протест пред Влада: Без музика, нема живот, се работи за нашите фамилии кои ги раниме дома, за вашите деца е ова!

На седми октомври (среда) со почеток од 14 часот пред Влaдата ќе се одржи мирен протест на македонската музичка естрада, видео продукциите, фото-видео студиа, бутици и...

Естрада 05.08.20 | 21:50

Гавазова позира во Охрид, никого не остави рамнодушен

Таа е мајка на две деца и една од најзгодните фолкерки на македонската сцена. Сузана Гавазова и за време на карантинот не се откажа од вежбањето и одржувањето во кондиција,...

Естрада 25.12.19 | 19:39

Сите се трудеа да ја гледаат во очи: Гавазова во црвено ја дочека 40-ката

Фолк пејачката Сузана Гавазова со голема роденденска забава го прослави јубилејниот 40 роденден. Во родната Струмица пејачката ги собра семејството, колегите и пријателите,...

Сцена 18.06.19 | 19:21

Во костим за капење, Гавазова покажа како се „меша“- стомачен танц

Популарната фолкерка која е една од најзгодните на нашиве простори, Сузана Гавазова е доста активна на социјалните мрежиа сега на Инстаграм објави ново видео. Гавазова...

Естрада 07.06.19 | 10:17

Гавазова засекогаш ја напушти Шведска

По шест години живот во Шведска, фолк пејачката Сузана Гавазова заедно со семејството се врати во земјава. Со сопругот, Босанецот Јасмин Курузовиќ и со ќеркичките Емили...

Музика 08.02.19 | 21:52

Сузана Гавазова намачкана

После песната „Хало“, која се покажа како вистински погодок, Сузана Гавазова продолжува со походот за освојување на српскиот и балканскиот музички пазар. Со првата...

Естрада 05.01.19 | 11:29

Сузана Гавазова по втор пат облече венчаница

Сузана Гавазова во мометов е актуелна и во Србија со спотот за песната “Хало”, која е снимена на српски јазик, и со која најави дека ќе го освојува српскиот пазар. Добро...

Естрада 27.12.18 | 22:47

Не купувам чанти на Бит-пазар

Деновиве низ естрадните кулоари се зборува дека фолк-пејачката Сузана Гавазова си купила чкарт чанта од Бит-пазар, со која се фали пред фановите и пријателите. Силно...