Ознака: страница
Македонија 25.11.20 | 13:26

Груби се брани: Интернет страницата моментално се обработува и не е комплетирана

Прв вицепремиер е и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, ама интернет страницата на институцијата која ја раководи нуди содржини само на албански...

Македонија 17.07.20 | 09:14

По хакерскиот напад, повторно проработе страницата на ДИК

Страницата на ДИК повторно е во функција, по хакерскиот напад кој се случи на денот на изборите, по што таа остана недостапна за граѓаните во изминативе два дена. Од изутринава...

Македонија 16.07.20 | 14:42

„ДУНА“: Нашата апликација е беспрекорна, но страницатата на ДИК беше нападната преку софтверски тероризам со сили од повеќе странски држави

Апликацијата поврзана со изборниот процес функционира најнормално, но страницата на Државната изборна комисија беше цел на хакерски напад, информираа денеска од компанијата...