Ознака: сплав
Балкан 24.12.23 | 10:40

Расфрлени ташни и чевли, луѓето бегале кој како стигне: Вака утринава изгледа сплавот кој потона синоќа

Познатиот белградски сплав „Картел“ потона синоќа во Нов Белград, пришто стотици млади луѓе беа евакуирани од Сава. Како што јавуваат српските медиуми на драмата претходела...

Балкан 24.12.23 | 08:45

Излегувале и паѓале право во вода: Потона сплав во Белград преполн со луѓе

Познатиот сплав Картел во Нов Белград потона во време кога на него имало голем број млади луѓе кои дошле да го гледаат концертот на сараевскиот рапер Цунами, пишува...

Балкан 12.12.23 | 09:11

Потона уште еден сплав полн гости во Србија

Сплавот „Боем“ на кејот на Дунав во Смедерево, Србија, ноќва потонал преполовувајќи се, јавува РТС. На видеото од социјалните мрежи се гледа дека во моментот кога водата...

Калеидоскоп Балкан 30.08.23 | 09:12

Белграѓанка го фати сопругот во неверство на сплав што заедно го поседуваат

Една белграѓанка го фатила сопругот во неверство и тоа благодарение на видеата од безбедносните камери на сплавот кој заедно го поседуваат. За нештата да бидат уште...

Балкан 08.07.23 | 08:26

Уште една трагедија на потонатиот сплав, загина момче од тимот за расчистување

Белградскиот сплав „Фристајлер“, кој потона за време на новогодишната ноќ, го однесе животот на младо момче од тимот за расчистување на објектот. Како што пренесуваат...

Балкан 03.01.23 | 17:53

Нови детали: Сопственикот на „Фристајлер“ еден час пред несреќата знаел дека сплавот почнал да се полни со вода

Сопственикот на белградскиот сплав „Фристајлер“, кој почна да тоне на новогодишната ноќ неколку минути по полноќ, еден час пред инцидентот бил известен дека во објектот...

Балкан 02.01.23 | 10:55

Погледнете како изгледа сплавот во Белград кој потона на новогодишната ноќ

Познатиот белградски сплав „Фристајлер“ до половина потона за време на новогодишната ноќ, а глетката што ја затекнавме утрово е „морничава“, пишува „Пинк“. Имено,...

Балкан 01.01.23 | 13:13

Водата беше до колена, почнав да плачам и да врескам: Девојка сведочи за хаосот на белградскиот сплав кога почнал да тоне

Познатиот белградски сплав „Фристајлер“ околу полноќ почнал да тоне, но за среќа никој не е повреден! Очевидци и луѓе кои биле на сплавот велат дека настанала паника...

Балкан 01.01.23 | 02:57

Популарниот сплав во Белград почнал да тоне поради премногу гости за новогодишната прослава

Познатиот сплав на Дунав ви Белград „Фристајлер“, почнал да тоне околу еден часот по полноќ, откако бил преоптоварен со луѓе на новогодишната прослава. Како што велат...