Ознака: состојба на патишта
Сервиси 31.01.21 | 09:29

Сообраќајот по суви коловози, внимателно возење поради утринска магла и можни одрони

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по претежно суви коловози. Автомото сојузот на Македонија (АМСМ) препорачува прилагодена брзина на движење, почитување...

Сервиси 08.01.21 | 09:34

Сообраќајот во Македонија се одвува по влажни коловози, снег паѓа на Попова Шапка

Сообраќајот на патиштата се одвива непречено по влажни коловози. Снег врне на Попова Шапка, информираат од АМСМ. АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување...

Сервиси 27.12.20 | 18:39

Сообраќајот по влажни коловози, снег на Попова Шапка, магла на патот Велес – Катланово

Сообраќајот низ државата се одвива непречено, по влажни коловози. Врнежи од слаб снег има на Попова Шапка, но во моментов не преставуваат пречка за одвивање на сообраќајот,...

Сервиси 03.10.20 | 08:44

Сообраќајот умерен по суви коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, со умерен интензитет на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска...

Сервиси 14.08.20 | 08:36

Се асфалтира патот Галичник-Маврово, сообраќајот во прекин секој ден од 10 до 16 часот

ЈП Македонија пат подружница Скопје почнувајќи од денеска ќе изведува градежни работи на пат (асфалтирање) на регионален пат Р-2238 село Галичник – Маврово. Од АМСМ информираат...

Сервиси 25.07.20 | 08:48

Собраќајот умерен и се одвива по суви коловози

Сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е со умерен интензитет и се одвива по суви коловози. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги...

Сервиси 15.02.20 | 08:26

Намалена видливост поради магла на патот Штип – Неготино

Намалена видливост поради појава на магла од 70 до 80 метри има на патниот правец Штип – Неготино, информираат од АМСМ. Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено...

Сервиси 12.02.20 | 08:45

Забрана за камиони на патот Маврово-Дебар

Забрана за товарни моторни возила е воведена утрово на патниот правец крак Маврово-Дебар. Забраната е воведена од 08:00 часот.

Сервиси 04.02.20 | 08:50

Прекин на сообраќајот на патниот правец Кичево – Охрид

На патниот правец Кичево-Охрид денеска од 12 до 15 часот ќе има прекин на сообраќајот во време траење од 15-20 минути. Како што соопштија од ЈП Македонијапат прекинот е поради...

Сервиси 30.01.20 | 12:13

Снег со слаб интензитет во Крушево и на превоите Буково, Ѓавато, Плетвар и Пресека

Врнежи од снег со слаб интензитет има во Крушево и на планинските превои Буково, Ѓавато, Плетвар и Пресека. Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни...

Сервиси 19.01.20 | 18:50

Магла на патот од село Лисец кон Попова Шапка, видливост до 50 метри

На патниот правец од село Лисец кон Попова Шапка попладнево има магла поради што видливоста е намалена до 50 метри, информира јавното претпријатие „Македонијапат“. На...

Сервиси 18.01.20 | 08:36

Умерен сообраќај по претежно влажни коловози со магла на повеќе правци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози со умерен интензитетот на патните правци надвор од градските средини. Намалена видливост поради...

Сервиси 17.01.20 | 09:30

Магла во Тетово и Охрид

Намалена видливост поради магла утринава има во Тетово и Охрид. Од ЈП Македонијапат соопштија дека видливоста на патниот правец од Тетово кон село Гајре е 20 метри додека...

Сервиси 16.01.20 | 08:34

Магла на повеќе патни правци во државава

Намалена видливост на патните правци поради магла до 50 метри има на патниот правец Тетово – село Гајре, Кула – Катланово, Охрид, Струга, Штип и видливост до 100 метри има...

Сервиси 15.01.20 | 08:50

Коловозите наместа влажни, намалена видливост поради магла на повеќе места

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, со умерен интензитет на патните правци надвор од градските средини. Намалена видливост...

Сервиси 04.01.20 | 08:30

Сообраќајот на патиштата се одвива по претежно суви коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...

Сервиси 18.12.19 | 09:01

Поради магла намалена видливост во одредени делови од земјава

Поради магла намалена видливост од 50 до 100 метри има во Тетово, Гостивар, Битола, Прилеп, Охрид, Ресен, Македонски Брод, Страцин, а до 30 метри кај Павлешници, информира...

Сервиси 14.12.19 | 09:01

Влажни коловози, на неколку локации паѓа снег

Снег паѓа на Попова Шапка, Стража, Пресека и во Маврово. На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и засеци можна е појава на поситни одрони. Сообраќајот на...

Сервиси 13.12.19 | 08:35

Магла на Стража и на патот Лисец-Попова Шапка

Намалена видливост поради појава на магла до 40 метри, утрово има на патниот правец од село Лисец кон Попова Шапка и на планинскиот превој Стража каде видливоста е до...

Сервиси 12.12.19 | 08:34

Коловозите низ државата влажни, слаб снег во Крушево и на Ѓавато и Плетвар

Сообраќајот на државните патишта низ земјава се одвива по влажни коловози. Снег со слаб интензитет провејува во Крушево и на планинските премини Ѓавато и Плетвар. Поради...