Ознака: сообраќаен режим
Сервиси 04.11.23 | 08:42

Посебен режим на сообраќај во Скопје поради Задушница

Поради верскиот празник Задушница, eдиницата за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје преземa мерки за посебен режим на сообраќајот на подрачјето на град Скопје. Со...

Сервиси 18.10.23 | 09:04

Посебен сообраќаен режим во Скопје поради симулациска вежба „Хуманитарен одговор 2023“

Министерството за внатрешни работи информира јавноста дека поради симулациска вежба во итна ситуација – земјотрес, насловена  „Хуманитарен одговор 2023“, која во организација...

Сервиси 17.09.23 | 08:33

Посебен режим на сообраќај во централното подрачје на Скопје

Поради одржување атлетска трка денеска од 8:00 часот ќе биде спроведен посебен сообраќаен режим на централното подрачје на град Скопје, информира Министерството за внатрешни...

Сервиси 20.08.23 | 15:37

Од утре времен режим на сообраќај на автопатот покрај Куманово

Поради започнување со градежни работи на објект: Поставување на заштитна звучна ограда покрај населено место Куманово, од утре на трасата на која ќе се изведуваат градежните...

Сервиси 03.05.23 | 12:27

Денеска и утре посебен режим на сообраќај во Скопје

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека од 19.00 часот денеска (03.05.2023 – среда) и утре (04.05.2023 – четврток), по повод одбележувањето на 120-годишнината...

Скопје 14.04.23 | 19:15

Два дена затворени улици низ Скопје, МВР најави посебен режим на сообраќај за велигденските празници

На 15/16.04.2023, по повод празникот Велигден, на подрачјето на град Скопје, од страна на Единицата за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе биде воведен посебен...

Сервиси 14.04.23 | 14:21

Посебен режим на сообраќај за велигденските празници во Скопје

На 15/16.04.2023, по повод празникот Велигден, на подрачјето на град Скопје, од страна на Единицата за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе биде воведен посебен...

Сервиси 31.03.23 | 20:47

Внимавајте ако одите натаму: Во вторник ќе се воведе времен сообраќаен режим на потегот од Стража до Групчин

Секторот за внатрешни работи Тетово ги известува граѓаните дека во вторник, на 4 април 2023 година, од 11:45 часот до 13:15 часот, на потегот од Стража до тетовски Групчин, ќе...

Сервиси 25.03.23 | 11:30

Оставете ги автомобилите дома: На Водно утре ќе има посебен сообраќаен режим

Министерството за внатрешни работи известува дека утре (26.03.2023), со почеток во 10.00 часот поради најавена атлетска трка, Единицата за безбедност на патниот сообраќај при...

Скопје 17.03.23 | 15:05

Викендов посебен сообраќаен режим во Скопје

Поради изведување градежни работи утре и в недела ќе има изменет сообраќаен режим во Скопје, односно за сообраќај ќе биде затворена улицата „Митрополит Теодосиј Гологанов“. Како...

Сервиси 23.10.22 | 08:32

Во Скопје има посебен режим на сообраќај поради странска делегација

Одделението за безбедност на патниот сообраќај Скопје денеска ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на поширокото централно подрачје...

Сервиси 02.10.22 | 08:33

Посебен режим на сообраќајот во Скопје поради „Скопскиот маратон“

Поради одржување на трките од „Виз Ер Скопски маратон“, Одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје денеска ќе преземе мерки за посебен режим на...

Скопје 01.10.22 | 14:14

Поради „Скопскиот маратон“ утре посебен режим на сообраќај во Скопје

Поради трките од утрешниот „Скопски маратон 2022“, Одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот на...

Скопје 17.09.22 | 08:34

Не тргнувајте со возило низ Скопје, речиси сите улици ќе бидат затворени, автобусите ќе возат по изменет возен ред

Министерството за внатрешни работи информира дека на со почеток во 16.00 часот ќе се одржат велосипедска трка –  „Куп на Град Скопје 2022“ и прв меѓународен детски фолклорен...

Скопје 16.09.22 | 15:23

Утре не тргнувајте со возило низ Скопје, речиси сите улици ќе бидат затворени

Министерството за внатрешни работи информира дека на утре со почеток во 16.00 часот ќе се одржат велосипедска трка –  „Куп на Град Скопје 2022“ и прв меѓународен детски...

Македонија 31.07.22 | 08:51

Шпанскиот премиер денес во официјална посета на Македонија

Шпанскиот премиер Педро Санчез денес ќе пристигне во официјална посета на Македонија, во рамки на неговата балканска турнеја. Од МВР информираа дека поради таа причина...

Сервиси 28.07.22 | 18:37

Поради Илинден ќе има посебен режим на сообраќај во Битолско и Крушевско в понеделник и вторник

Од Секторот за внатрешни работи Битола информираат дека на 01 и 02.08.2022 година (понеделник и вторник), поради одржување на прослава по повод националниот празник Илинден...

Сервиси 26.06.22 | 15:24

Утре посебен режим на сообраќај во Скопје поради протестот на ССМ

Поради одржување на протест од страна на Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ), утре од 7 до 10 часот ќе бидат преземени мерки за посебен режим на сообраќај на сите сообраќајници...

Сервиси 17.06.22 | 11:25

Посебен сообраќаен режим денеска и утре во Скопје, повеќе булевари затворени од 17 часот

Поради најавен настан во организација на политичка партија, кој треба да се одржи во сабота (18.06) во Скопје, денеска од 17.00 часот до завршување на настанот, ќе биде затворен...

Сервиси 04.06.22 | 11:58

В недела посебен режим на сообраќај во Скопје

Поради одржување на ревијална трка „Вози право, вози здраво“, утре во Скопје ќе има посебен режим на сообраќај. Трката ќе се одржи од 18 до 20 часот, со старт од Порта Македонија,...