Ознака: собрание на рм
Македонија 13.07.22 | 15:13

Граѓаните ги оценија пратениците со двојка

Институт за демократија, во рамки на Програмата за парламентарна поддршка денеска во Собранието, за пратениците и претставниците на собраниските службите, организираше...

Македонија 16.01.22 | 21:55

Последни два часа до избор на нова Влада, Џафери на консултација со координаторите

Во Собранието на Македонија во тек е вториот ден од дискусиите за новата Влада. Во моментов пратениците се на пауза, при што претседателот на Собранието Талат Џафери...

Македонија 24.03.21 | 21:26

Дали вонредна состојба е изводлива опција за деблокада на парламентот?

Премиерот Зоран Заев, претседателот на парламентот Талат Џафери и лидерот на владејачката ДУИ Али Ахмети ќе се сретнат утре за да разговараат за опциите за деблокада...

Македонија 24.03.21 | 20:43

Заев: За деблокада на Парламентот во опција е и прогласување вонредна состојба

Со цел деблокада на Парламентот, Заев посочи дека сите опции се на располагање, од средби на координатори на пратенички групи па се до лидерска средба и вонредна состојба,...