Ознака: Слаткаристика
Естрада 02.07.21 | 08:33

„Почна да врне снег, се бацивме, беше совршена ноќ“: Пријателите се сеќаваат на Влатко Илиевски на денот на неговиот роденден

На шести јули ќе се навршат три години откако си замина Влатко Илиевски, пејачот, актер, автор, водител на „Златно славејче“, омилен кај децата и кај возрасните. „Најбогат...

Естрада 15.04.21 | 20:15

Сања Николиќ: Џабе кажувавте, од кај ли да знаевме што ќе доживееме?!

Со фотографија на која позира со трудничкото стомаче, Сања Николуќ се присети на периодот пред да се роди нејзиниот син, кој денеска полни една година. Поранешната водителка...

Естрада 15.04.20 | 16:27

Сања и Слаткар станаа родители, синот им доби ретко име

Сања Николиќ и нејзиниот сопруг Марко Маринковиќ – Слаткаристика денеска го добија својот прв син. Како што соопшти раперот преку „Фејсбук“, нивото прво дете го...

Музика 26.02.20 | 11:47

На првиот „Мозаик“ фестивал ќе се слушаат и хитовите на Слаткаристика

Миленикот на хип хоп заедницата и еден од најпознатите македонски музички артисти- Слаткаристика во видео порака ветува одлична забава на  МОЗАИК 2020. Во А1 Арена „Борис...