Ознака: скопска обиколница
Црна хроника 30.05.22 | 12:14

23-годишник загина откако со возило излета од скопската обиколница

Ноќва во 00.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопат – обиколница во Скопје, во близина на клучка Мирковци, патничко возило „фолксваген голф“, со косовски...

Црна хроника 27.01.22 | 12:45

„Фолксваген“ излета од скопска обиколница, двајца тешко повредени

Две лица се тешко повредени во несереќата што се случила вчера наутро околу 07.50 часот на скопската обиколница, во близина на клучка „Стајковци“. Како што соопшти МВР,...

Црна хроника 13.07.21 | 12:11

Возач загина на лице место откако рано утрово со комбе излета од скопска обиколница

Дебранец загина во тешката сообраќајна несреќа што се случила утрово околу 05.10 часот на Скопската обиколница, кај клучка „Смилковци“. Како што соопшти МВР, комбе со...

Црна хроника 07.02.21 | 13:47

Возачите најмногу „шибаат“ по обиколница и на автопатот Куманово-Велес

Мобилната единица за безбедност во сообраќајот вчера спровела засилена контрола за санкционирање на возењето со поголема брзина од дозволената на автопатот Куманово-Велес...

Црна хроника 14.12.19 | 11:07

Тешка несреќа на скопската обиколница – три возила удрија во канделабра

Жена се здобила со тешки телесни повреди во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 14:20 часот на обиколницата на град Скопје во близина на клучка „Стајковци“....

Економија 06.11.19 | 09:25

Најлудо се вози на Скопската обиколница

Со брзина од 150 километри на час се движеле над 13.300 автомобили на Скопската обиколница во текот на септември годинава. На патот Тетово – Гостивар, пак, со брзина од 150...

Црна хроника 21.10.19 | 11:45

Со „Ауди А8“ излетал од патот кај скопска обиколница, со тешки повреди завршил на Клиника

Вчераутро на автопатот Скопје – Куманово, на исклучокот за обиколницата на град Скопје, патничко возило „ауди А8“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.М....

Црна хроника 28.06.19 | 13:57

Детали за фаталната сообраќајка на скопска обиколница: Камионот возел по две ленти

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – Тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот...