Ознака: скандали
Црна хроника 21.02.24 | 10:16

Сите скандали на Спасовски: Пасоши на светски криминалци, неразјаснети убиства, две автобуски несреќи

Владеењето на Оливер Спасовски ќе биде запаметено со  над 50 скандали.За време на министерувањето  се случени огромни скандали, од кражби, убиства,  милионски тендери...

Македонија 20.02.24 | 09:26

Мизрахи: Има над 50 скандали за време на министерувањето на Спасовски за кои нема разрешница и одговорност

На граѓаните им е јасно дека овие 7 години денот започнуваше со скандал и до вечерта имаше уште скандали.  Психологија на затскривање на скандал со нов скандал, со очекување...

Македонија 31.12.23 | 09:23

ВМРО-ДПМНЕ: 365 дена, 365 скандали на власта на ДУИ и СДС

Поминува уште една година власт на ДУИ и СДС, година на скандали, корупција и криминал. Оваа година во речиси сите 365 дена имаше по една криминална афера, а некогаш и по...

Балкан 23.02.22 | 17:35

Пленковиќ и ХДЗ не даваат предвремени избори во Хрватска и покрај министерските скандали во владата

Хрватската демократска заедница (ХДЗ) ги демантираше информациите дека поради последниот скандал во владата, кога беше уапсен министерот за градежништво, Дарко Хорват,...