Ознака: Симоне Инзаги
Фудбал 01.04.24 | 11:35

Можно ли е ? Инзаги на клупата на Ливерпул?

Станаа познати двајцата тренери кои Ливерпул ги разгледува како замена за Јирген Клоп. Според „The Ahtletic“ клубот е заинтересиран за тренерот на Интер, Симоне Инзаги и...

Фудбал 29.03.24 | 16:07

Aко го осови скудетото Инзаги ќе добие нов договор

Тренерот на Интер, Симоне Инзаги наскоро би требало да потпише нов договор со клубот, пренесуваат италијанските медиуми. Интер игра одлично сезонава, во поголемиот...

Фудбал 10.03.24 | 10:23

Симоне Инзаги ја доби наградата „Енцо Беарцот“ за најдобар италијански тренер на годината

Стратегот на Интер, Симоне Инзаги, ја доби наградата „Енцо Беарцот“ за најдобар италијански тренер на годината. Претседателот на Италијанската фудбалска федерација...

Фудбал 05.03.24 | 08:10

Инзаги не сака да крева преголема еуфорија за освојување на Скудетото

Тренерот на Интер, Симоне Инзаги го сподели своето мислење за трката за титулата во Серија А. Во натпреварот од 27. коло, Нероаѕурите синоќа на домашен терен ја победија...

Фудбал 21.02.24 | 09:58

Инзаги жали што го победиле Атлетико само со еден гол

Тренерот на Интер, Симоне Инзаги жали што победата над Атлетико Мадрид во првиот натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите не е изразена со повеќе голови. –...

Фудбал 23.05.23 | 22:46

Инзаги останува во Интер без разлика на резулатот во финалето на ЛШ

Тренерот на Интер, Симоне Инзаги зборуваше за својата иднина во клубот од Милано.   – Останувам 100 проценти. Никогаш не се чувствував загрозен на тренерското место,...

Фудбал 19.04.23 | 16:02

Вечерва ЛШ: Интер има предност од два гола

Тренерот на Интер, Симоне Инзаги ги сподели своите очекувања за реваншот од четвртфиналето во Лигата на шампионите против Бенфика. – Знаеме колку се добри противниците....

Фудбал 13.03.23 | 08:11

Инзаги останува тренер на Интер

Тренерот на Интер, Симоне Инзаги нема да добие отказ на крајот од тековната сезона, објави „Sky Sports“.   Во информацијата се тврди дека раководството на тимот му соопштило...

Фудбал 19.09.22 | 13:08

Интер е во страшна криза,на Инзгаги му сез заканува отказ

Раководството на Интер одлучи главниот тренер Симоне Инзаги да го напушти тимот доколку ситуацијата во тимот не се подобри до ноември, пишува „газета дело спорт“. Според...

Фудбал 20.04.22 | 08:36

Интер го разби Милан, Инзаги задоволен

Тренерот на Интер, Симоне Инзаги го пофали својот тим откако го синоќа го совлада Милан со 3:0 во реваншот од полуфиналето на Купот на Италија. Тој се надева дека тимот...

Фудбал 17.02.22 | 08:17

Инзаги призна дека биле немоќни против Ливерпул

  Тренерот на Интер, Симоне Инзаги ги пофали своите избраници за прикажаното на синоќешниот натпревар со Ливерпул во осминафиналето од Лигата на шампионите и покрај...