Ознака: штип – кочани
Црна хроника 15.02.24 | 10:58

24-годишна скопјанка и 52-годишен кочанчанец се жртвите во тешкиот судир на патот Штип-Кочани

Двaесет и четиригодишната Н.П од Скопје сопатничка во возилото „сеат ибица“ со скопски регистерски таблички и 52-годишниот Г.А од Кочани, сопатник во автомобилот „голф“...

Црна хроника 14.02.24 | 15:46

Тешка несреќа на патот Штип-Кочани, има загинати

Тешка сообраќајна несреќа се случила попладнево на патот Штип – Кочани. Според информациите на телевизија М-нет, има и две лица загинати. Министерството за внатрешни...

Црна хроника 29.05.23 | 15:01

Загина возач во тешка сообраќајна несреќа на експресниот пат Штип-Кочани

Едно лице загина во тешката сообраќајна несреќа што се случи на експресниот пат Штип-Кочани во близина на клучката кај Крупиште. Портапролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова...

Црна хроника 02.01.23 | 21:27

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва кај Три чешми на патот Штип-Кочани, во моментов е запрен сообраќајот

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва кај Три чешми на патот Штип-Кочани, каде во моментов е запрен сообраќајот. Според очевидците, автомобилот кој учествувал...

Економија 27.12.22 | 07:57

Ковачевски го провози Бочварски по експресниот пат Штип – Кочани

Премиерот Димитар Ковачевски, министерот за транспорт и врски Благој Бочварски и директорот на ЈП за Државни патишта, Ејуп Рустеми денеска присуствуваа и говореа на...

Македонија 26.12.22 | 13:43

Пуштени во употреба 13,7 км од експресниот пат Штип-Кочани

Делницата Крупиште – Кочани од експресниот пат Штип – Кочани од денеска е пуштена за сообраќај. Со денешното пуштање во употреба на 13,7-те километри, инвестиција од...

Црна хроника 19.10.22 | 09:20

30-годишна девојка се бори за живот на Клиники по тешка сообраќајна несреќа на патот Штип-Кочани

Во тешката сообраќајна несреќа, која синоќа се случи на патот Штип-Кочани повредени се три лица, од кои едно женско лице на возраст од 30 години од Штип со тешки телесни...