Ознака: серхио рамос
Фудбал 11.11.21 | 08:06

Mеси и Рамос не се пријатели

Фудбалерите на Пари Сен-Жермен, Лионел Меси и Серхио Рамос сè уште немаат воспоставено пријателски однос, пишува „Л’Екип“. Според францускиот весник, играчите не можат...

Фудбал 24.10.21 | 09:57

Анчелоти: Класико ќе постои и без Меси, Кристијано и Рамос

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти, го сподели своето мислење за промените во тимовите пред натпреварот од 10. коло на шпанскиот шампионат со Барселона. – Двата...

Фудбал 14.10.21 | 13:20

Серхио Рамос никако да заигра за ПСЖ

Главниот тренер на Пари Сен-Жермен, Маурисио Покетино, зборуваше за дефанзивецот на тимот, Серхио Рамос. Триесет и петгодишниот фудбалер се уште нема играно за својот...

Фудбал 21.08.21 | 17:01

Рамос побарал од Анчелоти да му помогне да остане во Реал

Поранешниот капитен на Реал Мадрид, Серхио Рамос разговарал за неговиот договор со клубот со Карло Анчелоти, објави „Марка“. На денот кога Италијанецот беше назначен...

Фудбал 12.08.21 | 08:05

Aj да бидеме цимери: Рамос го покани Меси да живее кај него

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Серхио Рамос го покани Лионел Меси да се смести во неговата куќа. Во вторникот, 10 август, ПСЖ го објави трансферот на 34-годишниот Аргентинец,...

Фудбал 27.07.21 | 13:19

Серхиo Рамос само што дојде во ПСЖ се повреди

Дефанзивецот на ПСЖ, Серхио Рамос ќе го пропушти пријателскиот натпревар на парижаните против Севилја поради повреда, објавено е на официјалната веб-страница на францускиот...

Фудбал 08.07.21 | 12:29

Рамос потпиша за богаташите од ПСЖ

Пари Сен Жермен денес објави за трансферот во тимот на дефанзивецот Серхио Рамос. Договорот со 35-годишниот Шпанец трае до крајот на јуни 2023 година. – Горди сме што претставуваме...

Фудбал 25.05.21 | 08:20

Серхио Рамос го боли што нема да игра за Шпанија на ЕП

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос го коментираше фактот дека тој не е вклучен во составот на Шпанија за Евро 2020. – По неколку тешки месеци и чудна сезона во која...

Фудбал 24.05.21 | 14:56

Серхио Рамос извиси: Шпанија ќе патува без капитенот на Европското првенство

Капитенот на Реал Мадрид и на шпанската фудбалска репрезентација, Серхио Рамос нема да игра на претстојното Европско првенство кое ќе се одржи од 11 јуни до 11 јули. Таква...

Фудбал 04.05.21 | 16:27

Ќе игра и Рамос: Реал комплетен против Челзи

Двајца фудбалери на Реал Мадрид кои можеа да го пропуштат натпреварот против Челзи во полуфиналето од Лигата на шампионите (1:1 прв натпревар) полетаа за Велика Британија. Играчот...

Фудбал 17.02.21 | 10:59

Серхио Рамос е најпродуктивниот дефанзивец во 21 век

Меѓународната федерација за фудбалска историја и статистика (ИФФХС) ги рангираше најефикасните одбранбени играчи на 21. век. На тоа рангирање, капитенот на Реал Мадрид,...

Фудбал 07.02.21 | 08:07

Серхио Рамос ќе паузира два месеци по што си оди од Реал

Актуелниот првак во Ла Лига, Реал Мадрид, ќе биде без услугите на капитенот Серхио Рамос најмалку во следните шест недели, колку што лекарите предвидуваат да трае закрепнувањето...

Фудбал 17.11.20 | 22:20

Сериозна повреда на Серхио Рамос

Капитенот на шпанската фудбалска репрезентација, Серхио Рамос, мораше да го напушти дуелот од Лигата на нации помеѓу Шпанија и Германија во финишот на првото полувреме...

Фудбал 27.10.20 | 08:23

Доаѓа ли крајот на ерата на Рамос во Реал?

Раководството на Реал е подготвено да го продолжи договорот со капитенот на тимот Серхио Рамос. Сепак, клубот од Мадрид на 34-годишниот Шпанец му нуди едногодишен договор,...

Фудбал 23.08.20 | 22:20

Рамос е вистински среќник: Вака изгледа неговата сопруга еден месец по породувањето

Шпанскиот фудбалер Серхио Рамос е вистински среќник! Неговата сопруга Пилар Рубио ја покажа неверојатната линија, која ја врати само еден месец по породувањето со нивното...

Фудбал 16.08.20 | 16:34

Сопругата на Серхио Рамос еден месец по породувањето блеска во костим за капење

Серхио Рамос и Пилар Рубио важат за една од најхармоничните парови во светот на спортот и на шоу-бизнисот. Покрај бројните епитети на нејзиното име и титула, како „сопруга...

Фудбал 09.06.20 | 14:30

Реал не сака да се откаже од капитенот Серхио Рамос

Реал Мадрид сака да го продолжи договорот со капитенот Серхио Рамос, пренесува „Ас“. Според шпанскиот медиум, сегашниот договор со 34-годишниот дефанзивец истекува ...

Фудбал 10.12.19 | 15:06

Рамос: За Роналдо и за Меси, можете да направите посебна„ Златна топка “

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос предложи воведување посебна „Златна топка“ само за напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо и напаѓачот на Барселона, Лионел...

Фудбал 09.11.19 | 20:38

Рамос совлада српски голман и „леташе“ двоглав орел

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос го навлече гневот на српските навивачи.Тој на денешниот натпревар против Еибар постигна гол од белата точка но потоа почна со...

Фудбал 24.10.19 | 11:22

Серхио Рамос ќе плати казна од еден милион евра за затајување данок

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, е казнет со еден милион евра за затајување данок. Даночната служба на Шпанија смета дека играчот го сокрил приходот добиен од...