Ознака: Садам Хусеин
Балкан 04.05.21 | 16:11

Aвиони на Садам Хусеин „скапуваат“ во Србија три децении

Цела екскадрила борбени авиони кои припаѓале на ирачката армија повеќе од три децении се наоѓаат во Србија. Тие биле пратени на сервис во Белград во 1989 година но тогаш...

Свет 12.02.21 | 13:29

На 15 февруари ќерката на Садам Хусеин ќе ги обзнани тајните на татка си

Саудискиот канал „Ал-Арабија“ открива приказни во кои ќе говори Рагад Садам Хусеин, ќерката на починатиот претседател на Ирак, Садам Хусеин. Телевизија емитува промо...

Свет 22.01.20 | 15:21

ЦИА објави шокантни документи: САД му помагале на Садам Хусеин кога го напаѓал Иран

Документи, кои неодамна ги објави американската разузнавачка агенција ЦИА, покажуваат дека САД му помагале на ирачкиот претседател Садам Хусеин додека го напаѓал Иран...

Свет 09.04.19 | 11:57

Внуката на Садам Хусеин открива шокантни детали: Ќе ја кажам вистината за своето семејство

Луѓето имаат погрешна претстава за тоа што се случило во Ирак, изјавила внуката на ирачкиот лидер Садам Хусеин – Харез Хусеин Камел. Таа се надева дека нејзината...