Ознака: роналдињо
Фудбал 24.02.21 | 11:19

Меси со порака до Роналдињо по семејната трагедија: Немам зборови, ти посакувам да си силен

Откако на 71-годишна возраст почина Дона Мигелина, мајката на легендарниот бразилски фудбалер Роналдињо, стигна јавна подршка од сите страни. Роналдињо доби поддршка...

Фудбал 09.04.20 | 13:31

Меси ја платил кауцијата за Роналдињо

Роналдињо вчера го напушти затворот во Асунсион и судењето во Парагвај ќе го чека во домашен притвор, сместен во луксузен хотел. Роналдињо беше уапсен пред еден месец...

Фудбал 09.04.20 | 09:35

Моментот кога Роналдињо дозна дека ќе излезе од затвор

Некогашната ѕвезда на Барселона, Роналдињо излезе од затвор, откако на почетокот на март заедно со својот брат влегоа во Парагвај со лажни документи. Бразилецот првично...

Фудбал 08.04.20 | 23:23

Домашниот притвор Роналдињо ќе го помине во хотел со четири ѕвезди

Бразилската легенда на Барселона, Роналдињо, конечно, излезе од парагвајскиот затвор и сега е во домашен притвор, кој очигледно нема да му „легне“ лошо бидејќи се работи...

Фудбал 16.03.20 | 20:08

Одбиена кауцијата од 1,7 милиони евра: Роналдињо ќе поседи во затвор

Поранешниот бразилски фудбалски репрезентативец, Роналдињо останува во притвор со Парагвај за фалсификување на патни исправи, откако судот во Асунсион ја одби неговата...

Фудбал 07.03.20 | 14:46

Роналдињо пак уапсен, парагвајските власти се предомислија

Роналдињо беше уапсен во хотел во главниот град на Парагвај поради влез во земјата со фалсификуван пасош.Тој и неговиот брат Роберто Азис беа однесени во полициска...

Фудбал 06.03.20 | 15:08

Роналдињо пуштен од притвор, бил жртва на измама

Бразилската фудбалска легенда Роналдињо и неговиот брат Роберто избегнаа обвинување во Парагвај, откако влегоа во земјата со лажни патни исправи. И двајцата беа уапсени...

Фудбал 05.03.20 | 09:47

Легендарниот фудбалер од Бразил се обидел да влезе во земјата со лажни документи

Поранепниот бразилски фудбалер и легендарниот играч на Барселона, Роналдињо, уапсен е во Парагвај во текот на пасошката контрола кога се обидел да влезе во земјата,...

Калеидоскоп 15.05.19 | 18:44

Со Роналдињо сум многу блиска, од каде имам пари не сакам да се објаснувам

Таа е полу Македонка, полу Бугарка и повеќе од пет години живее и работи во Дубаи. Пред да замине во луксузната метропола се занимавала со мода, била дел од едно познато...