Ознака: рита ора
Свет 04.02.21 | 08:02

Рита Ора без проблем влезе во Австралија, додека 40.000 Австралијци се блокирани поради карантинот

Австралиската влада се најде под удар на јавноста и опозицијата затоа што дозволи  дозволата пејачката Рита Ора (30) да влезе во земјата и покрај затворањето на државните...

Естрада 30.11.20 | 17:35

По бурата критики во јавноста: Рита Ора се извини за „ковид-забавата“ и плати 10.000 фунти

Откако наиде на јавна осуда за организирање тајна забава по повод нејзиниот 30. роденден, со што ги прекрши анти-корона мерките, Рита Ора се извини на Инстаграм. Во пораката...

Естрада 30.11.20 | 14:47

„Себична ковид-лажга“ велат Британците за Рита Ора, која правеше забава и покрај карантинот

Британската пејачка со потекло од Косово, Рита Ора ја разбесни тамошната јавност откако организираше журка за 30. роденден, прекршувајќи ги мерките против коронавирусот...

Балкан 27.08.20 | 12:52

Дуа Липа и „колешките“ перат пари за албанската мафија?

Етнички албански музички ѕвезди со потекло од Албанија, Косово и Македонија имаат метеорски кариери во изминативе години. Од Рита Ора, преку Дуа Липа до Бебе Реџа, албанските...

Музика 20.08.20 | 10:25

Рита Ора ужива во максимален луксуз: Во вила на Крф плаќа 17.000 фунти ноќевање

Британската пејачка со потекло од Косово, Рита Ора, ужива на луксузно летување во Грција. Пејачката е таму со своето момче, режисерот Ромејн Гаврас и со своето семејство. Рита...

Естрада 03.08.20 | 13:44

Рита Ора топлес на плажа

Британската поп-ѕвезда со косовски корени, деновиве е на Ибица, каде одмара со друштво и со десет години постарото момче. Рита Ора веќе неколку месеци е со 39-годишниот...

Сцена 12.01.20 | 21:20

Рита Ора се тетовирала на интимно место, но дувна ветер и …

Популарната пејачка Рита Ора (29), 2020 година ја дочека на јахта и секојдневно ги честеше своите фанови со фотографии во бикини, а така продолжи и во првата половина на...

Естрада 05.09.19 | 22:52

Рита Ора: Спијам со мајка ми

Косовската пејачка Рита Ора се пофали дека поминува многу време со мајка ѝ, дури и спие во ист кревет со неа. Луѓето сакаат да знаат нешта за мојата приватност, а јас тоа...

Естрада 08.05.19 | 09:38

Се скараа Дуа Липа и Рита Ора

Дуа Липа и Рита Ора не се во добри односи, што се виде и од тоа како тие двете се избегнуваат една со друга на Мет гала вечерта што се случи завчера во Њујорк. Тоа е штета,...

Естрада 06.02.19 | 10:30

Oд синот на таткото: Рита Ора сега се гиба со Дејвид Бекам

Викторија и Дејвид Бекам неодамна му забранија на Бруклин (19) да има било каква врска со пејачката Рита Ора (26), за која сметаа дека не само што не му одговара во годините,...