Ознака: реновирање
Калеидоскоп 17.03.20 | 23:12

Се јави новинарот што го праша Филипче за реновирањето: Фала ви тролчиња!

Новинарот Даниел Василев, кој на денешната прес-конференција го праша министерот за здравство Венко Филипче дали е препорачливо додека трае самоизолацијата граѓаните...

Македонија 17.03.20 | 17:15

Има време за реновирање, порача министерот Филипче

На прашање на новинар дали во време на мерки против короната граѓаните смеат да реновираат по дома, министерот Филипче имаше подготвен одговор. Нека седат сега дома,...

Семејство 28.12.19 | 12:47

Тинејџери сами му ја реновирале куќата на својот болен сосед

Сиромашниот Самид Бошиќ живее во Дубица во Босна и Херцеговина. Тој наскоро ќе биде многу изненаден кога од болница ќе се врати дома. Имено, младите волонтери од Здружението...

Здравје 08.08.19 | 11:50

Ќе се набавуваат болнички кревети и тв-приемници за 34 јавно здравствени установи во Македонија

Министерството за здравство информира дека пред дена ја отпочнало постапката за јавна набавка на градежно-занаетчиски услуги за тековно одржување на здравствените...