Ознака: регистарски таблички
Македонија 22.06.21 | 11:32

Димовски: Дали светот е известен дека нема и регистерски таблици?

Дали светот е известен и дека нема регистерски таблици, прашува поранешниот пратеник Илија Димовски. Да почнеме да возиме со нерегистрирани коли по Европа?, додава тој. Дали...

Македонија 17.06.21 | 18:21

Фалат пасоши, нема регистарски таблички и возачки дозволи, а недостигаат и свидетелства

Со денови сите „оператори се зафатени“ за закажување термин за издавање лична карта и пасош. Регистарски таблички нема неколку месеци. Единствен начин легално да...

Црна хроника 04.06.21 | 14:58

Спасовски лаже за табличките – регистерски таблички нема никаде!

Иако министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски тврди дека таблички има, во реалноста, во станиците за технички преглед таблички нема. Регистарски таблички нема...

Македонија 12.04.21 | 14:33

„Раде Кончар“: Договорот за регистарски таблички ни заврши, а МВР ја даде работата на друг

Раде Кончар – Контактори и релеи ја информира јавноста дека недостатокот од регистарски таблички во државата во никој случај не е поврзан со работењето на Раде Кончар...

Црна хроника 15.02.21 | 12:37

Одземено нерегистрирано „рено“ управувано од 17-годишник

Вчеравечер околу 22.25 часот во с.Теново, тетовско, полициски службеници на СВР Тетово времено одзеле патничко моторно возило „рено 4“, со гостиварски регистарски ознаки,...

Патувања 26.07.19 | 17:10

Најскапиот паркинг во Грција е бесплатниот

Внимавајте каде паркирате, порачуваат паталци, кои во Афитос, Касандра, останале без табличките на автомобилите. Десетина автомобили паркирани покрај жива ограда на...

Македонија 16.06.19 | 14:31

Од понеделник МВР ќе издава регистарски таблички со ознаката „NMK“

Министерството за внатрешни работи од понеделник ќе започне со издавање нови регистарски таблички со ознаката „NMK“. За регистарското подрачје Демир Хисар ознаката...

Македонија 14.06.19 | 22:00

Од 17 јуни во сообраќај и со таблички DH и KS

Министерството за внатрешни работи излезе во пресрет на граѓаните на општина Демир Хисар и општина  Крушево и го одобри барањето за добивање  на сопствени регистарски...

Македонија 14.06.19 | 21:57

Од понеделник ќе се издаваат регистарски таблички со NMK

Новите регистарски таблички за возилата кои МВР ќе ги издава од наредната недела ќе бидат со национална ознака NMK наместо досегашната МК. Според измените кои ги направи...

Црна хроника 11.04.19 | 11:01

Сè решивте, уште ова остана: Битолчанец доби казна за избледена таблица

Полиција му пишала казна на битолчанец поради тоа што неговата регистерска табличка била избледена. Сè решивте, уште ова остана, коментира тој, споредлувајќи ги фотографиите...