Ознака: реакции
Македонија 09.03.20 | 21:39

Димитров и Славјанка во друштво на Шекеринска – пиши пропало

Откако излегоа листите за носители на СДСМ, бројни негативни реакции и коментари се појавија на социјалните мрежи. Граѓаните, па и нивни симпатизери се незадоволни...

Балкан 13.11.19 | 09:34

Политички и студентски реакции поради инцидентот во Економскиот факултет во Атина

Инцидентот и судирот меѓу полицијата и група млади лица што вчера се случи во дворот на Економскиот факултет во Атина, беше причина за остри критики, обвинувања и конфронтација...

Технологија 27.09.19 | 18:25

„Фејсбук“ од денеска крие лајкови

Откако слична опција воведе „Инстаграм“, од денеска и „Фејсбук“ почнува да ги прикрива „лајковите“ и реакциите на објавите на корисниците, како и бројот на прегледи...

Свет 24.09.19 | 10:28

Јавноста со реакции: „Фокс њуз” ја нарече Тунберг „ментално болно шведско дете“

Американската телевизија „Фокс њуз” ја нарече шведската активистка Грета Тунберг „ментално болно шведско дете“ додека водителка на телевизијата ја спореди со лик...

Здравје 18.09.19 | 13:55

Здружение „Од нас за вас“: Непримањето на невакцинираните деца во градинките и училиштата е најбрутална дискриминација

Здружението „Од нас за вас“ реагира на забраната за упис на невакцинирани деца во градинките и училиштата и смета дека со ова се прави најбрутална дискриминација на...

Калеидоскоп 26.03.19 | 14:19

По трибина во Куманово: Која е девојката за која бруи цел интернет

Прв пат бев сексуално злоставувана на четири години од близок роднина, кој беше човек со висока позиција во општеството и тоа траеше до шестгодишна возраст. Најпрво...

Македонија 12.03.19 | 17:48

Никола Димитров отиде чекор натаму – јазикот на Егејците не бил Македонски

Се откажува ли целосно Владата на државава од македонските малцинства? Иако тврдењата на првите луѓе на владејачкото мнозинство беа дека малцинствата остануваат заштитени,...

Балкан 14.02.19 | 10:47

Бројни реакции во Косово по трагедијата во Македонија

Веста за тешката сообраќајна несреќа на автопатот Скопје – Тетово предизвика реакции од бројни јавни и политички личности во Косово, кои изразија жалење и сочувство...

Македонија 12.01.19 | 19:50

Само душман може да се радува на Северна Македонија

Откако вчера беа изгласани уставните измени за промена на името на Република Македонија во Република Северна Македонија, горчината на граѓаните се повеќе расте. Социјалните...

Македонија 27.12.18 | 11:21

Граѓаните ја „подбраа“ Владата за втори јануари: Немаме сите „баба-сервис“, што е со нас од приватниот сектор?

-Дали имате сознанија дали градинките ќе работат на втори јануари? Како родители кои работат во приватен сектор и ќе работиме на тој ден ќе се снајдат за чување на своите...