Ознака: реакции
Македонија 08.09.21 | 12:35

Заев честита 30 години Cеверна Македонија, граѓаните му порачуваат: Која Cеверна, cевер да ве однесе сите до еден

Честитката на премиерот Зоран Заев по повод 30 години независност, како што тој ja нарекува Cеверна Македонија, ги разбранува социјалните мрежи. Речиси сите граѓани му...

Македонија 22.06.21 | 14:27

И тебе те чекавме на аеродром, па сега ти е страв да кажеш за кого си играл

Поранешниот ракометен репрезентативец, денеска директор на Агенција за млади и спорт Наумче Мојсоски преку „Фејсбук“ соопшти дека автобус за пречек од пред институцијата...

Македонија 14.05.21 | 18:17

Додека постарите чекаат, се вакцинираше Бленди Ходаи од Сојузот на средношколци

Лидерот на Сојузот на средношколци, Бленди Ходаи, денеска ја прими првата доза на вакцина и порача и останатите да се вакцинираат. По неговата објава на социјалните...

Балкан 08.05.21 | 16:15

Во Србија 890 несакани ракции од вакцините

Од Агенцијата за лекови и медицински средства на Србија велат дека сите вакцини против коронавирусот се апсолутно безбедни, за што сведочат и податоците дека досега...

Македонија 18.01.21 | 18:29

Уште една донација, сè некој мора нам да ни даде, а ние да набавевме нешто сами и први?!

Оценувајќи го како „голем чин на солидарност и пријателство“ претседателот на Владата Зоран Заев денеска објави дека Србија ќе ѝ помогне на Македонија со со итна...

Скопје 06.01.21 | 08:43

Викни го Артан Груби на оган и ич не се секирај за казнa: Реакции за апсењата на огнот во Орман

Низа реакции по пофалбата на МВР дека во скопското село Орман била уапсена група од десетина лица кои палеле бадникарски оган. Граѓаните, меѓу кои и новинарите реагираат...

Македонија 28.12.20 | 23:51

Реакции на социјалните мрежи: За 33 милиони евра, во анкетата Заев и претседател на држава ќе го стават

Откако парламентарното мнозинство предводено од СДСМ го изгласа законот со кој на Мактпетрол треба да му се префрлат 33 милиони евра и во ист ден телевизија Телма, која...

Здравје 09.12.20 | 14:48

Велика Британија предупредува: Тие што имаат алергија, да не ја примаат вакцината „Фајзер“

Здравствено регулаторно тело на Велика Британија ги предупреди луѓето кои имаат историја на сериозни алергиски реакции, дека засега не треба да примаат вакцина Фајзер...

Македонија 26.11.20 | 12:31

Интелектуалците гневни, Заев прави велепредавство!

По вчерашното интервју на Зоран Заев за БГНЕС каде говорејќи за историскиот период од Втората светска војна тој вели дека имало некоја администрација во тој момент,...

Македонија 24.10.20 | 11:46

Граѓаните незадоволни од Филипче се почесто реагираат: Ситуацијата со корона вирусот излезе од контрола

Од почетокот на пандемијата до сега во државата има близу 26.000 на заразени и приближно околу 900 мртви. Во последниот период може да се забележи драстично зголемување...

Свет 21.10.20 | 08:46

Силен земјотрес го прекина интервјуто на премиерката, пратеник бега од говорница

Силен земјотрес со јачина од 5,6 степени според Рихтеровата скала, за кратко го прекина интервјуто со премиерката на Исланд, Кетрин Јакобсдотир за американски „Вашингтон...

Економија 28.09.20 | 16:40

Економскиот пакет на Заев фасада без суштина, никој не е задоволен од понудените решенија

Долго најавуваниот четврт пакет за мерки кој вчера го објави премиерот Зоран Заев, претставува гол популизам. Имено, од мерките што се објавени може да се увиди дека...

Сцена 12.09.20 | 16:58

Конгресот бара одделот за правда да го испита Нетфликс за „дистрибуција на детско порно“

Членовите на конгресот на САД, од целиот политички спектар, бараат да се превземе акција, вклучително и можна истрага од Министерството за правда за платформата за стриминг...

Македонија 30.05.20 | 15:58

Лекарската фела незадоволна што Комисијата за заразни болести потклекна под диктатот на Заев

Докторската фела е лута на Комисијата за заразни болести, бидејки потклекнаа на притисокот на Заев, оставјаки ги зад себе се повисокиот број на заразени од ковид-19. Се...

Македонија 10.05.20 | 12:40

Милчин до Заев: Тесна е кожата криминална, ама ќе биде уште потесна после избори

По објавените снимки во кои се открива вистинското лице на Зоран Заев и неговиот криминал, Владимир Милчин со своја реакција на соцојалните мрежи. Милчин му порачува...

Економија 11.04.20 | 09:43

Оди си дома девојче, нè упропасти: Граѓаните бесни на власта за покачувањето на акцизата за горивата

Граѓаните бесно реагираат на најновата одлука на владата да го прифати предлогот на Стопанската комора и да ја зголеми акцизата на нафтените деривати за два денари. Веќе...

Македонија 09.03.20 | 21:39

Димитров и Славјанка во друштво на Шекеринска – пиши пропало

Откако излегоа листите за носители на СДСМ, бројни негативни реакции и коментари се појавија на социјалните мрежи. Граѓаните, па и нивни симпатизери се незадоволни...

Балкан 13.11.19 | 09:34

Политички и студентски реакции поради инцидентот во Економскиот факултет во Атина

Инцидентот и судирот меѓу полицијата и група млади лица што вчера се случи во дворот на Економскиот факултет во Атина, беше причина за остри критики, обвинувања и конфронтација...

Технологија 27.09.19 | 18:25

„Фејсбук“ од денеска крие лајкови

Откако слична опција воведе „Инстаграм“, од денеска и „Фејсбук“ почнува да ги прикрива „лајковите“ и реакциите на објавите на корисниците, како и бројот на прегледи...

Свет 24.09.19 | 10:28

Јавноста со реакции: „Фокс њуз” ја нарече Тунберг „ментално болно шведско дете“

Американската телевизија „Фокс њуз” ја нарече шведската активистка Грета Тунберг „ментално болно шведско дете“ додека водителка на телевизијата ја спореди со лик...