Ознака: Разговори за обнова на Македонија
Македонија 22.12.19 | 12:29

Виткањето кичма, трговијата со името, историјата и јазикот треба да се заменат со принципи и победи

Граѓаните на Македонија заслужуваат подобра иднина и власт која ќе обезбеди поквалитетен живот во сите сфери. И конечно, заслужуваат чесни луѓе кои ќе ги водат низ премрежјата...

Македонија 21.12.19 | 17:39

Имам принципи, верувам во правдата, сакам промени, а победата доаѓа!

Пред полната сала „Јане Сандански“ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на завршниот митинг од Разговорите за обнова на Македонија се осврна на својата...

Македонија 21.12.19 | 16:52

Не ветувам алпски воздух, но ви ветувам намалување на загадувањето за 50%

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешниот собир Обнова на Македонија, што се одржа во салата „Јане Сандански“ во Скопје, порача дека идната Влада на ВМРО-ДПМНЕ...

Македонија 21.12.19 | 16:13

Фотогалерија за восхит: ВМРО-ДПМНЕ обединето за обнова на Македонија

Концентрација на позитивна енергија, верба, и намера да се истурка до целта, за целосна обнова на урнисанат Македонија, на која во овие три години ѝ беше нанесена штета...

Македонија 21.12.19 | 15:51

Мицкоски: Верувам во четири принципи и наместо брда и долини ви го ветувам само ова што можам да го исполнам

Пред полната сала „Јане Сандански“ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на завршниот митинг од Разговорите за обнова на Македонија се осврна на својата...

Македонија 21.12.19 | 15:03

Суштинската грешка и причина за хаосот во Македонија е тоа што Заев си замислува дека е Мило Ѓукановиќ

По штабовите на СДСМ се зборува дека Зоран Заев сакал да биде македонскиот Мило Ѓукановиќ, долгогодишен премиер, па претседател на државата. Да игра за Западот, а тој...

Македонија 21.12.19 | 15:00

Мицкоски: Западот не толерира криминал, ЕУ се заслужува со работа

Државата е влезена во слепа улица, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на завршниот собир од Разговорите за Македонија, кој денеска се одржува во Скопје,...

Македонија 21.12.19 | 14:54

На Македонија ѝ требаат победи, а сега е тоа време

Без заобиколување и долги воведи претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ХРистијан Мицкоски го започна говорот на собирот во салата „Јане Сандански“, пред Скопјани, со, како што...

Македонија 21.12.19 | 14:22

Салата „Јане Сандански“ преполна: Луѓе желни за промени и за Обнова на Македонија

Река народ од општината Ѓорче Петров тргна кон салата „Јане Сандански“ во Аеродром, каде што ВМРО-ДПМНЕ ќе го одржи последниот собир од Разговорите за обнова на Македонија. Македонија...

Македонија 05.12.19 | 20:28

Мицкоски од Ѓорче Петров: Најголем проблем на правдата денес ѝ е Зоран Заев

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва беше во посета на општина Ѓорче Петров во рамките на програмата Разговори за обнова на Македонија. На ѓорчепетровци...

Македонија 27.11.19 | 20:57

Мицкоски: Наскоро ќе ја имаме деталната политичка понуда од ВМРО-ДПМНЕ, со визија како Македонија ќе изгледа за десет години

Kaко дел од кампањата „Разговори за обнова на Македонија“, ВМРО-ДПМНЕ денеска беше во Општина Центар во Скопје, каде со центарци разговараа за денешното секојдневие...

Македонија 16.11.19 | 16:12

Мицкоски: Македонизмот не треба да биде ексклузивно право само на македонскиот народ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски декенска во Охрид ги слушна проблемите на охриѓани во рамките на Разговорите за обнова на Македонија. На охриѓани Мицкоски ...

Македонија 16.11.19 | 15:30

Мицкоски од Охрид: Доаѓа времето на нови политичари

Претседателот на МВРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски декенска во Охрид ги слушна проблемите на охриѓани во рамките на Разговорите з аобнова на Македонија. Мицкоски им порача...

Македонија 14.11.19 | 22:25

Мицкоски: Повеќе од 35 илјади проблеми од граѓаните стигнаа до ВМРО-ДПМНЕ

Повеќе од 35.000 писма, сугестии, проблеми, насоки, стигнаа до ВМРО-ДПМНЕ кои се резултат на оваа наша активност на терен, но и она кое стигнува во седиштето на партијата....

Македонија 14.11.19 | 20:15

Мицкоски од Кавадарци: Да ги скршиме лагите и неоправданите надежи кои ги носи власта

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и караванот на „Разговори за обнова на Македонија“ денеска беа во Кавадарци, од каде лидерот на најголемата македонска...

Македонија 10.11.19 | 09:12

Мицкоски од Радовиш: Ние нема да ветуваме се, но тоа што ќе го ветиме, тоа и ќе го испорачаме

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во рамки на кампањата „Разговори за Обнова на Македонија“ се обрати во Радовиш, се наведува во партиското соопштение. Дали...

Македонија 07.11.19 | 21:32

Губеа до сега, ќе изгубат и на 12 април: Не ни требаат политичари кои од фризерки прават електроинженери

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва оствари посета на Крушево во рамки на партиските Разговори за обнова на Македонија. Град кој силно е погоден од неправдите, цунамито...

Македонија 07.11.19 | 20:34

Мицкоски: Македонија е заложник на алчноста на Заеви!

Бев во Крушево. Град кој силно е погоден од неправдите, цунамито и пропаста на власта. Жална е таа слика на полупразен град, големи куќи без светилки, затоа што луѓето...

Македонија 02.11.19 | 17:16

Министрите на ВМРО-ДПМНЕ во техничката влада ќе се знаат пред Нова година

За ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата важни се договорените датуми, 3 јануари, формирање техничка Влада и 12 април 2020 предвремени парламентарни избори, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ...

Македонија 02.11.19 | 17:12

Мицкоски: Не ветувам дека ќе ги решам сите проблеми, ви ветувам многу работа, крв, пот и солзи за да успееме

Во рамките на средбите со граѓаните за обнова на Македонија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска го посети Куманово. Пред жителите од градот во кој...