Ознака: раскинување
Психологија 31.12.19 | 16:58

Ова е датумот кога најмногу парови раскинуваат

Наводно, во пред новогодишниот период многу луѓе ги раскинуваат своите врски. Едно истражување открило точен датум кога доаѓа до разделба на паровите. Се работи за 11...

Психологија 19.12.19 | 19:49

Ова е датумот кога најмногу парови раскинуваат

Наводно, во пред новогодишниот период многу луѓе ги раскинуваат своите врски. Едно истражување открило точен датум кога доаѓа до разделба на паровите. Се работи за 11...

Економија 02.10.19 | 13:23

Бектеши потпиша предлог-одлука за раскинување на договорот за рудникот „Иловица“

Веќе е потпишана предлог-одлуката за едностран раскин на договорот со Еуромакс рисурсис за рудникот „Иловица“ и за неа ќе следи владина процедура, информира денеска...

Економија 17.09.19 | 16:06

„Рубау конструксионес“ го раскина договорот со ЈП Државни патишта за делницата Фариш – Дреново

Шпанската компнаија „Рубау конструксионес“ го раскина договорот со Јавното претпријатие за државни патишта за изградба на 10 километарска делница од Фариш до Дреново,...

Астро 04.07.19 | 22:41

Овие три хороскопски знаци најбрзо го преболуваат раскинувањето

Додека на некои им треба многу време за да продолжат понатаму и повторно да веруваат во љубовта, овие три знаци со леснотија го преболуваат раскинувањето. За нив страдањето...

Астро 02.05.19 | 22:46

Како хороскопските знаци се справуваат со крајот на врската?

Секој од нас се соочил со прекин на врската. А, раскинувањата не се секогаш најдобри. Ова се начините како секој од хороскопските знаци се справува со крајот на врската. Овен Раскинува...

Естрада 24.04.19 | 10:31

Драма во автомобилот: Бруклин Бекам и девојката видно вознемирени не ги кријат солзите

Папараците успеаја да го уловат моментот кога Бруклин Бекам жестоко се караше со неговата девојка Хана Крос, пред еден ресторан во Лос Анџелес. Сè уште нема потврда...

Калеидоскоп 27.03.19 | 23:26

Посилниот пол повеќе страда

Кога станува збор за прекинување, мажите го проживуваат многу потешко од жените – покажало истражување… Дами, ако сте мислеле дека вие сте „оштетената“ страна, знајте...