Ознака: Радмила Шекерниска
Македонија 15.10.22 | 16:49

Ковачевски и Заев ѝ честитаат на Шекеринска: Заслужено, вистински избор!

На конгресот на Партијата на европски социјалисти (ПЕС) Радмила Шекеринска е избрана за потпретседателка на ПЕС. Меѓу првите, новата функција ѝ ја честитаа поранешниот...

Македонија 15.01.22 | 16:46

Силјановска: Шекеринска беше персонификација за НАТО, а сега ја нема

Оваа влада во стартот нема легитимитет кој извира од граѓаните и се потврдува и губи на избори, вели професорката и пратеничка, Гордана Силјановска – Давкова на денешната...

Македонија 05.01.22 | 14:43

Шекеринска нема да биде амбасадор во НАТО

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска изјави дека нема амбиции да биде идниот амбасадор на НАТО. Таа додаде дека во моментов се фокусира на нејзината работа...

Македонија 10.10.21 | 23:33

Шекеринска во Битола говори дека го решиле проблемот со ракометот

Луѓето кои создаваат, а не решаваат проблеми нема зошто да ја бараат поддршката од битолчани, порача вечерва Радмила Шекеринска, поранешна заменик претседателка на...

Македонија 17.09.21 | 18:46

Шекеринска беше дома кај Медлин Олбрајт, многу е благодарна што примивме бегалци од Авганистан

Министерката за правда Радмила Шекеринска, при нејзината посета на САД, денеска оствари средба со поранешната американска државна секретарка Медлин Олбрајт. Медлин...

Македонија 06.08.21 | 17:34

Армијата спречи катастрофа, складот за миниција заштитен од пожар

Со брза реакција на Армијата, во соработка со локалната самоуправа во Штип, пожарот кај Криви Долкај е ставен под контрола и заштитен е армискиот склад за резерви на...

Македонија 21.05.21 | 19:02

Шекеринска: Прво во јавноста кажав дека ќе се повлечам од партиската функција, а потоа во партијата

Поранешната заменик-претседателка на СДСМ, Радмила Шекеринска во вечерашното интервју на Канал 5 откри дека својата одлука да се повлече од партиската функција прво...

Македонија 17.05.21 | 11:24

Шекеринска зад затворени врати го искритикува Заев: Загрижена сум дека за одредени прашања влегуваме во старата замка

Иако во јавноста Заев сака да покаже дека нема никаков проблем во односот со досегашната прва соработничка и заменичка Радмила Шекеринска во суштина не е така. Заев...

Македонија 16.05.21 | 21:41

Шеќеринска: Трчајте, за да не ве претекнат. Зборувајте за да не ве замолчат

„Честито за новите луѓе во раководството на СДСМ, особено за Сања Лукаревска, новата заменичка претседател на СДСМ! Честитки и за реизбраните. Бидете храбри, бидете...

Македонија 22.04.21 | 15:19

Заев: Случајот „Рашковски“ нема врска со повлекувањето на Шекеринска од заменик-претседател на СДСМ

Прмиерот Зоран Заев отфрли секаква поврзаност на случајот „Рашковски“ со одлуката на потпретседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, да се повлече од партиската функција....

Македонија 01.04.21 | 00:21

Во честитката на Заев еднаш спомната Европа, еднаш спомната Германија, ниту еднаш спомната МАКЕДОНИЈА

Еднаш спомната Европа, еднаш спомната Германија, ниту еднаш спомната МАКЕДОНИЈА. Победникот! Чудото за кое пишува цел свет во моментов! Бедно. Вака Богдан Илиевски ја...

Македонија 22.03.21 | 18:27

Шекеринска: Зелено светло за измените на Законот за служба во Армијата за војниците со 45 години да заминат со испратнина

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска изрази надеж дека Собранието ќе даде зелено светло за да се отвори можноста за војниците со наполнети 45 години да...