Ознака: рада манојловиќ
Естрада 12.09.21 | 09:21

Рада Манојловиќ итнo xoспитaлизиpана, сoстoјбaта е aлaрмaнтна – цело семејство пoзитивно на кoрoнaвиpус

Пејачката Рада Манојловиќ, како и нејзиното момче Харис Берковиќ, и нејзината сестра Маја до пред неколку дена биле во карантин бидејќи биле заразени со корона. Меѓутоа,...

Естрада 21.08.21 | 23:03

Во овој манастир ќе се замонаши Милан Станковиќ, поранешната девојка го моли да не го прави тоа

Се сеќавате на русокосото момче Милан Станковиќ кој беше доста популарен, а пееше дури и на Евросонг. Но, тој помина низ сериозна психоллошка криза и себенаоѓање па...

Естрада 31.12.20 | 12:44

Повеќе време поминав на гробишта отколку на било кое друго место: Српската пејачка едвај чека да си замине 2020 година!

Пејачката Радмила Манојловиќ спаѓа во оние пејачки која едвај чека да заврши 2020та година. На прашањето со кој би се сменила на 24 часа, таа одговори: Не би се менувала...

Естрада 04.12.20 | 10:30

Рада Манојловиќ: Сопругот на Тања Савиќ секогаш беше многу фин кон мене

Приватниот живот на српската пејачка Тања Савиќ, изминативе месеци е една од главните теми во регионалните медиуми, барем кога станува збор за естрадата. Приказната...

Естрада 25.09.20 | 21:36

Снимки од Рада Манојловиќ меѓу најгледаните на сајтовите за возрасни

Српската пејачка Рада Манојловиќ, освен што е една од најпопуларните народњаци во Србија, е ѕвезда и на сајтовите за возрасни. Така, некои снимки од настапите на пејачката...

Сцена 21.01.20 | 12:04

Рада Манојловиќ мора итно на операција, едвај издржува!

Познатата пејачка Рада Манојловиќ откри дека со години има сериозни проблеми со грбот и дека сериозно размислува за хируршка интервенција. За сега пејачката редовно...

Музика 11.12.19 | 22:22

Бев зависна: Рада Манојловиќ проговори за својот порок

Пејачката Рада Манојловиќ важи за една од најискрените пејачки во соседна Србија, а неодамна во едно интервју таа призна дека користи лекови за смирување. Беше тоа во...

Естрада 03.11.19 | 20:06

Рада Манојловиќ депортирана од Швајцарија, ја испитувале цели 6 часа!

Познатата пејачка цели шест часа била испитувана! Српската пејачка Радмила Манојловиќ вчера доживеала голема непријатност, а како што пишува српски „Блиц“, таа во...

Сцена 21.06.19 | 19:30

Пејачката во паника, таткото пресреќен: Рада Манојловиќ е трудна

Српската пејачка, Рада Манојловиќ која тајно се омажи за Харис Берковиќ, наводно е трудна, а радосната вест прва ја споделила со својата сестра. Рада на другарките се...

Сцена 24.05.19 | 13:01

Рада и Харис доживеале несреќа: Им се запалил автомобилот, едвај се спасиле

Рада Манојловиќ и Харис Беговиќ доживеале страшно искуство, откако се сретнале на аеродромот во Германија каде што биле ангажирани да настапат. Откако ги земале од...