Ознака: работно место
Астро 31.12.21 | 14:58

Новата 2022 година ќе донесе успех на работното место за шест хороскопски знаци

Астрологијата вели дека 2022 година е поволна за шест хороскопски знаци да имаат успех на работно поле или да добијат ново работно место. Овен Ништо нема да ги спречи да...

Македонија 10.03.21 | 08:35

Заев: Maкедонец да може да работи во Ниш, Србин во Струмица

Верувам дека Балканот веќе не е темпирана бомба, туку станува европски Балкан каде што се градат мостови на пријателство и се наоѓаат решенија преку дијалог и соработка....

Калеидоскоп 07.12.20 | 14:38

Случајно ги начекал колешката и шефот додека имаат секс, па мора да молчи за да не го загуби работното место

Еден Англичанец се нашол во многу непријатна и незгодна ситуација на работното место, кога случајно бил сведок на сексуална афера меѓу негова колешка и шефот. Како што...

Македонија 23.11.20 | 10:30

Оливер Спасовски се врати на работа

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски се врати на работа. Тој беше отсутен бидејќи беше заразен со ковид-19. Денеска сум на работното место, со едно големо искуство...

Црна хроника 03.11.20 | 18:10

Ја нападнала колешката на работното место

Четириесет и четиригодишна скопјанка вчера во полиција пријавила дека во околу 09:30 часот во објект на ул.„Даме Груев“, била физички нападната од нејзина колешка Е.П.К.. Се...

Црна хроника 22.10.20 | 16:23

Работник од Скопје почина при извршување работни задачи

Вчера во 10:00 часот во СВР Куманово било пријавено дека во фабрика, при извршување на работни задачи, С.С.(53) од Скопје при пад се здобил со повреди и починал. Извршен бил...

Калеидоскоп 29.09.20 | 11:20

Французин вели дека тетоважите го чинат работно место во градинка

Учител во училиште, чие тело, лице и јазик е покриено со тетоважи и на кои белките на очите хируршки му се направени поцрни, изјавил дека бил спречен да предава во француска...

Црна хроника 30.08.20 | 12:00

Со виљушкар го прегазил колегата, починал на пат кон болница

Од Министерство за внатрешни работи известија дека на 29.08.2020 во 09,00 часот било пријавено дека во с.Ерџелија-штипско, во хангар од работна машина-виљушкар управувана од...

Свет 19.08.20 | 09:59

Франција воведува системско решение за носење маски на работните места

Француската министерка за труд, Елизабет Борн, изјави дека носењето маска на работните места во Франција мора да стане системско решение. Ваквиот план подразбира задолжително...

Црна хроника 23.07.20 | 12:23

Кавадарчанка се здобила со повреда на работното место во фабрика

Вчера околу 09.00 часот во кавадаречката Полициска станица било пријавено дека Р.А.(26), додека извршувала работни задачи во фабрика во Кавадарци, се здобила со повреда...

Економија 01.04.20 | 18:07

Епидемија на откази, илјадници работници во ризик од загуба на работното место

Нема работно место кое не е во ризик поради кризата предизвикана од коронавирусот, а поради недоволните и слаби мерки за помош на Владата. Само во трговијата на нешто...

Калеидоскоп 21.08.19 | 09:36

Дали е ова најдоброто или најлошото работно место?

Истражувачи од Универзитетот Сент Луис плаќаат по 3500 долари на лицата кои ќе прифатат да престојуваат во хотел во кој ќе ги заразат со грип со цел да пронајдат универзална...

Црна хроника 12.12.18 | 15:54

Се карал со колешка, добил ќотек од нејзиниот сопруг

Синоќа, Д.С. (34) од Скопје, пријавил дека истиот ден околу 17 часот додека бил на неговото работно место во фирма лоцирана на булевар “8-ми Септември“ во Скопје, по претходна...