Ознака: принцот Хари
Калеидоскоп 11.08.23 | 11:16

На принцот Хари му е одземена титулата Негово кралско височество

На принцот Хари, војводата од Сасекс, му е отстранета титулата Негово Кралско Височество на веб-страницата на британското кралско семејство, три години откако тој прекина...

Семејство 02.05.23 | 23:28

Хари ќе седи дури десет реда зад неговото семејство за време на крунисувањето на Чарлс

Крунисувањето на кралот Чарлс Трети, кое ќе се слави со грандиозна прослава на 6 мај, е еден од овогодинешните најзначајни настани во Велика Британија, кој светските...

Калеидоскоп 14.04.23 | 15:09

Тој ден ќе слави нешто друго: Еве зошто Меган нема да присуствува на крунисувањето на кралот Чарлс

Меган Маркл ќе го пропушти крунисувањето на кралот Чарлс III за да го прослави 4-тиот роденден на синот Арчи, додека работите остануваат „незгодни“ меѓу нив и кралското...

Семејство 13.04.23 | 14:47

Принцот Хари ќе дојде на крунисувањето на неговиот татко, Меган ќе ги чува децата во САД

Вчера официјално беше објавено дека принцот Хари сам ќе присуствува на крунисувањето на кралот Чарлс, додека Меган Маркл ќе остане во Калифорнија. До „Daily Mail“ пристигнала...

Калеидоскоп 05.03.23 | 11:32

Отсекогаш се чувствував поразличен: Хари уште еднаш си ја отвори душата

Британскиот принц Хари вели дека отсекогаш се чувствувал малку поразличен од неговата фамилија и дека неговата мајка се чувствувала исто. Во онлајн разговор за тагата,...

Калеидоскоп 02.03.23 | 10:28

Згрозени од одлуката на кралот: Меган и Хари имаат само рок од две недели да се отселат од одземениот имот во Британија

Меган и Хари потврдија дека кралот Чарлс ги исфрлил од кралската резиденција Фрогмор Котиџ во Виндзор, куќата во која живееја во Обединетото Кралство. „Можеме да потврдиме...

Семејство 15.01.23 | 21:21

Јас сум резерва на наследникот, да му донирам бубрег или коскена срцевина ако е потребно

Принцот Хари во своите мемоари опиша како етикетите на „наследник“ и „резерва“ имале негативно влијание врз односот со неговиот брат Вилијам. Хари појаснува дека...

Калеидоскоп 13.01.23 | 14:11

Лаже исто како Меган: Колку може да му се верува на Хари по овие фотографии?

Во јавноста не престанува да се зборува за принцот Хари и неговата автобиографија „Spare“, но читателите наоѓаат многу контрадикторни тврдења во неа. Со последните фотограффи,...

Семејство 10.01.23 | 17:52

Вистински јатрви: Кејт и Меган партал се направиле заради фустан

Во книгата „Spare“, која од денес е во продажба, принцот Хари зборува за големата кавга меѓу Кејт Мидлтон и Меган Маркл пред неговата венчавка со американската актерка...

Калеидоскоп 06.01.23 | 19:24

По грешка: Мемоарите на принцот Хари се пуштени во продажба во Шпанија

Мемоарите на принцот Хари по грешка беа пуштени во продажба во Шпанија неколку дена пред премиерата. Пет дена претходно, неколку книжарници во земјава веќе продадоа...

Свет 17.09.22 | 09:56

Кралот им дозволи на принцовите Хари и Ендру да ги облечат воените униформи на бдеењето на кралицата

Принцот Хари ќе ја носи својата воена униформа за време на бдеењето покрај ковчегот на кралицата Елизабета, која ќе биде опкружена со сите нејзини внуци. Кралот Чарлс...

Семејство 16.04.22 | 22:32

Принцот со камено срце за синот имал само 15 минути

Во најголема тајност, со знаење само на најверните вработени на кралицата Елизабета Втора и принцот Чарлс, принцот Хари и Меган Маркл пристигнале во Лондон, а сега во...

Семејство 23.12.21 | 22:15

Светот конечно ја виде Лилибет Дајана

Меган Маркл и принцот Хари ја споделија првата фотографија со нивната ќерка Лилибет Дајана. Фотографијата е дел од божиќната честитка за 2022 година, објавена шест месеци...

Калеидоскоп 24.06.21 | 21:12

Принцот Хари фатен во лага: Негова изјава спротивна на доказите

Принцот Хари ѝ кажа на водителката Опра Винфри дека семејството „го отсеколо“ финансиски на почетокот на минатата година, но годишниот извештај на кралското семејство...

Калеидоскоп 12.06.21 | 12:09

Принцот Хари го понижија до крај, му покажаа каде му е местото

На принцот Хари му беше одземена титулата Негово кралско височество ( НКВ ) на изложбата на со која се славеше животот на неговата мајка принцезата Дијана. Ова се случи...

Калеидоскоп 19.05.21 | 15:22

Принцот Хари: Не ја сакав круната бидејќи видов што и направија на мојата мајка

Во трејлерот за документарниот филм на принцот Хари се документира неговото ментално здравје во емисијата кај Опра Винфри, се прикажени некои снимки од него и неговиот...

Технологија 04.05.21 | 09:51

Најпосакуваниот на светот: На сите ни треба прстен како овој на принцот Хари

Една нова студија сугерира дека биометриската технологија за следење на овој паметен прстен може да открие болести како што е Ковид-19 Оваа година, на најпосакуваниот...

Живот 28.04.21 | 23:45

За проблемите во кралското семејство, виновна е само една личност

Експертите за британското семејство за т.н. „Мегзит“ најмногу го обвинуваат принцот Хари. Велат, тој не ја подготвил како што треба Меган Маркл за живот во кралското...

Калеидоскоп 19.04.21 | 09:34

Браќата конечно разговарале: По погребот на принцот Филип, Хари најверојатно останува во Лондон

Принцовите Чарлс, Вилијам и Хари по погребот на принцот Филип кој се одржа во саботата, два часа разговарале со дворецот Виндзор, пишуваат британските медиуми. Според...

Калеидоскоп 17.03.21 | 14:20

По интервјуто конечно: Хари разговарал со татка си и брата си

Иако разговорите не беа продуктивни, принцот Хари и Меган се задоволни што барем почнаа да разговараат со одделни членови на семејството. Големата вест доаѓа од кралското...