Ознака: пренасочување
Сервиси 12.11.21 | 10:17

Пренасочен сообраќајот на делница од магистралниот пат Штип – Кочани

Поради градежни работи на експресниот пат Штип – Кочани, од денеска до 14 ноември ќе биде пренасочен сообраќајот на делница од магистралниот пат А3. Автомотосојузот...

Сервиси 30.10.21 | 08:27

Поради изведување работи на пат пренасочување на сообраќајот кај клучката Градско

Поради изведување работи на експресниот пат од Градско до Дреново кај клучката Градско, сообраќајот на автопатот Е-75 во правец на Граничниот премин Богородица ќе биде...

Вести 27.10.21 | 09:18

Автопатот кон Грција кај Градско пренасочен на другата сообраќајна лента

Поради изведување работи на експресниот пат од Градско до Дреново кај клучката Градско, сообраќајот на автопатот Е-75 во правец на Граничниот премин Богородица ќе биде...

Сервиси 19.07.21 | 17:30

Поради протест утре посебен сообраќаен режим во центарот на Скопје

Министерството за внатрешни работи најави дека утре ќе има посебен сообраќаен режим во сообраќајот во центарот на Скопје поради протестен марш во oрганизација на здруженијата...