Ознака: прегазено дете
Црна хроника 29.05.24 | 17:00

Дете прегази дете во школски двор во Валандово

Вчера околу 13.30 часот во Полициската станица Валандово било пријавено дека во двор на основно училиште во Валандово, мотоцикл, управуван од малолетник од Валандово,...

Црна хроника 07.05.24 | 15:13

Детето прегазено во Велес поради тешките повреди пренесено на скопските клиники

Во СВР Велес синоќа во 21:55 часот било пријавено дека на главната улица „Благој Ѓорев“ во Велес, патничко возило „цитроен“ со велешки регистарски ознаки, управувано...

Црна хроника 07.05.24 | 13:38

Прегазено дете во Велес

Вчеравечер во 21.55 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Благој Ѓорев“ во Велес, патничко возило „цитроен“ со велешки регистарски ознаки, управувано од 35-годишната...

Црна хроника 22.04.24 | 11:53

Прегазено дете во Топанско

Вчера во 15.55 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Методија Митевски“ во Скопје патничко возило „форд“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.М.(41)...

Црна хроника 30.03.24 | 12:59

Детето прегазено пред „Коменски“ се здобило со тешки повреди

Вчера во 11.20 часот во СВР Скопје, било пријавено дека на крстосница од ул.„Варшавска“ и ул.„Виенска“ во Скопје патничко возило „хјундаи“ со скопски регистарски ознаки,...

Црна хроника 15.02.24 | 12:08

Толпа нападнала возач кој удрил во дете, тоа е само полесно повредено

Осумнаесетгодишниот тетовец Ш.И., вчеравечер во СВР Тетово пријавил дека на улица „Киро Ристевски-Дрнц“ во Тетово околу 21 часот физички бил нападнат од неколку лица. Претходно,...

Црна хроника 15.11.23 | 15:00

„Да изгубиш дете со две години, ова не е реално“, вели таткото за казната доделена на возачот кој го усмрти неговиот син

Обвинителството ќе вложи жалба на висината на казната одредена за Шукри Зеќири од Скопје, 21-годишниот возач кој на 12 октомври на булеварот „Никола Карев“, на делот...

Црна хроника 15.11.23 | 12:01

Две години и три месеци затвор за возачот што усмрти дете на „Пластичарска“

Единствена казна затвор од две години и три месеци одреди судијката Марија Клетничка од Основниот кривичен суд Скопје за 21-годишниот Шукри Зеќири од Скопје, кој на 12...

Црна хроника 13.11.23 | 12:44

21-годишникот кој со 76 км/час на Пластичарска уби дете призна вина за сообраќајката

Судењето за сообраќајната несреќа во која животот го загуби десетгодишно дете на булеварот „Никола Карев“, на делот познат како „Пластичарска“ во Скопје, денеска...

Црна хроника 22.09.23 | 12:54

Малолетник на мотор прегази дете

Вчера во 20 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека на ул.„ЈНА“ во Струга, малолетник од Струга, управувајќи мотоцикл со струшки регистарски ознаки,...

Вести 05.09.23 | 12:18

Прегазен малолетник во Аеродром

Вчера околу 16.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од ул.„Васко Карангелевски“ и сервисна улица, патничко моторно возило „тојота“ со скопски регистарски...

Црна хроника 20.08.23 | 18:04

Прегазено дете во Гостивар

Вчера во 17.00 часот во Гостивар во населба Фазанерија 2, патничко моторно возило „голф“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од А.С.(39) од Кичево, удрило во малолетен...

Црна хроника 17.08.23 | 12:46

Прегазен малолетник во Чаир

Вчера во 14.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Христијан Тодоровски Карпош“ во Скопје, патничко возило „фиат“ со скопски регистарски ознаки, управувано...

Црна хроника 09.07.23 | 16:14

Прегазено дете во Чаир

Вчера вo 13.50 часот во Скопје на раскрсница од ул.„Аугуст Цесарец“ со ул.„Благоја Паровиќ“ во Скопје, патничко возило „дачија логан“ со скопски регистарски ознаки,...

Црна хроника 30.06.23 | 11:56

Тешко повредено дете откако татко му го прегазил возејќи рикверц

Вчера околу 12 часот  во СВР Тетово пријавено е дека 34-годишниот З.С. од тетовска Мала Речица, враќајќи се наназад со своето патничко моторно возило „ауди“ во дворот...

Црна хроника 13.04.23 | 12:12

Косовар прегази дете во Гостивар, со тешки повреди е во болница

Вчера (12 април) во 18 часот и 10 минути во СВР Тетово пријавено е дека на крстосницата на улиците „18 Ноември“ и „Београдска“ во Гостивар, патничко моторно возило „опел“...

Црна хроника 30.09.22 | 18:24

Платил 3.500 евра за синот да не му оди во затвор за прегазување на дете, после сфатил дека е измамен

Вчера во 22:00 часот во Полициската станица Аеродром, 74-годишен скопјанец пријавил дека тој и неговата сопруга биле измамени од едно лице за сума од 3.500 евра. Според пријавеното,...

Црна хроника 07.08.22 | 17:07

Тешко повредено дете откако „мерцедес“ удрил во него

Малолетник е тешко повреден откако вчера во него удрил автомобил на бул.„Александар Македонски“ во Скопје. Според информациите од МВР, С.Ш.(29) од с.Марино, општина Илинден,...

Црна хроника 02.06.22 | 13:43

Тешко повреден малолетник прегазен на ул.„Скупи“

Вчера околу 15.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Скупи“, патничко возило „шкода фабиа“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.К.(30) удрило во малолетен...

Црна хроника 28.05.22 | 12:34

Тешко повредено дете прегазено во Охрид

Вчеравечер во 20.55 часот во полиција било пријавено дека во Охрид на ул.„Даме Груев“ патничко возило „форд“, со охридски регистарски ознаки, управувано од Т.Т.(38) од...