Ознака: Поточиња
Музика 05.03.24 | 18:06

„Поточиња“ на 13 и 14 април во Филхамронија

Годинашното издание на детскиот музички фестивал „Поточиња“ ќе се одржи на 13 и 14 април во Филхармонија. Организаторот најавува нови детски хитови и голема забава,...

Калеидоскоп 05.03.24 | 11:03

21. издание на „Поточиња“ на 13 и 14 април во Филхармонија

На 13 и 14 април во Македонска Филхармонија ПОТОЧИЊА по 21. пат ќе потечат и ќе донесат многу радост и насмевки на детските лица. Се најавуваат нови детски хитови и голема...

Кариера 11.09.23 | 11:50

Аудиција за нови членови на Поточиња од 11 до 14 септември

Од 11 до 14 септември 2023 година во ООУ „Блаже Конески“ кое се наоѓа во населба Аеродром ќе се одржи аудиција за прием на нови членови – учесници на новото издание „Поточиња...

Музика 15.05.23 | 11:19

Со шест претстави викендов „Поточиња“ го прослави 20-от роденден

Викендов Македонската филхармонија беше исполнета со детски џагор, песни и многу насмевки. Причината беше големиот роденденски јубилеј – 20 години „Поточиња“. Ниту...

Музика 12.05.23 | 10:29

Викендов ќе се одржи јубилејното 20. издание на „Поточиња“ во Филхармонија

Престојниот викенд, Македонската филхармонија ќе биде главно место за детски џагор, полн со радост и смеа, бидејќи ќе се одржи 20. роденденско издание на најомилениот...

Музика 13.04.23 | 11:27

Детскиот фестивал „Поточиња“ во Филхармонија

Во Филхармонија денеска и утре по 20-ти пат ќе се одржи детскиот фестивал „Поточиња“. Како што е најавено, на репертоарот се нови 16 детски песни, а ќе има и јубилејно чествување...

Музика 17.03.23 | 11:17

Елена и Поточиња со песната “Мамо Благодарам” најавуваат роденденски јубилеј

о пресрет на јубилејниот 20-ти роденден на детскиот фестивал Поточиња, Елена Ристеска и Хорот Поточиња на публиката и подаруваат песна полна емоции посветена на секоја...

Музика 17.03.23 | 09:36

Елена и Поточиња со песната „Мамо, благодарам” најавуваат роденденски јубилеј

Во пресрет на јубилејниот 20. роденден на детскиот фестивал Поточиња, Елена Ристеска и Хорот Поточиња на публиката и подаруваат песна полна емоции посветена на секоја...

Калеидоскоп 12.09.22 | 10:49

Аудиција за нови членови на „Поточиња“

Од 12 до 15 септември во скопското основно училиште „Блаже Конески” во Аеродром со почеток од 18 часот ќе се одржи аудиција за прием на нови членови – учесници на...

Музика 17.06.22 | 10:23

Викендов ново издание на најомилениот детски фестивал- „Поточиња 2022“

Во овој јунски долгоочекуван викенд, детските чекорчиња ќе брзаат кон Филхармонија, со желба да уживаат и пеат заедно со Поки и дечињата на новото издание на најомилениот...