Ознака: постар маж
Естрада 10.09.19 | 09:45

Милојко (74) се ожени со Милијана (21), вака изгледаше нивната свадба

Дваесет и едногодишната Милијана се ожени за нејзината љубов – 53 години постариот Милојко. Двојката која со месеци е хит во регионот, ја направи својата свадба во...

Мода и убавина 09.06.19 | 11:51

Совети за слабеење за мажи над 50 години

Телото се менува со текот на годините и напорите за враќање во форма или намалување на тежината стануваат сѐ поголем потфат. Како да слабеете и да ја задржите телесната...

Естрада 16.05.19 | 20:30

Антониа во врска со 10 години постар колега

Македонската пејачка Антониа Гиговска има момче и тоа 10 години постаро од неа. Како што дознава „Ексклузив“, се работи за фронтменот на „Либеро бенд“, Иван Јованов. Осумнаесетгодишната...

Естрада 31.03.19 | 09:02

Сега е јасно зошто сака постари мажи: Милјана раскажа што ѝ правел татко ѝ

Уште пред да влезат во реалното шоу „Парови“, Милјана и Милојко станаа популарни ширум регионот поради разлика во годините. Таа има 21, а нејзиното момче со кого планира...

Естрада 28.03.19 | 11:13

Земаат хонорар од 1.500 евра неделно, а Милјана и Милојко добија и понуда што не се одбива

Двојката за која зборува целиот регион, поради разликата од 53 години, од понеделникот стана дел од реалното шоу „Парови“. Дваесет и едногодишната Милјана Богдановиќ...

Калеидоскоп 22.03.19 | 16:29

Ова црковно правило им ја помати среќата на Милјана и Милојко

Дваесет и едногодишната Милјана и нејзиниот 53 годинни постар партнер, Милојко (74), нема да можат да се венчаат во црква. Тој веќе бил пензионер кога таа се родила, а денес...

Семејство 17.03.19 | 22:55

Тој веќе бил пензионер кога таа се родила, а денес планираат свадба

Разликата од 53 години не е пречка во љубовната врска помеѓу 74-годишниот Милојко Божиќ и 21-годишната Миљана Богдановиќ. Како што пренесува српски „Телеграф“, Милојко...