Ознака: полуфинале
Ракомет 29.01.21 | 16:08

Светскиот против европскиот шампион во борба за финале на ракометниот Мундијал во Египет

Денеска се играат двата полуфинални натпревари на Светсткото ракометно првенство во Египет, во кои пласман во големото финале ќе бараат четири европски репрезентации....

Останати спортови 07.10.20 | 22:35

Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на Ролан Гарос

Светскиот тенисер број еден, Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на Отвореното првенство на Франција во 2020 година откако го совлада Шпанецот, Пабло Карено Буста...

Останати спортови 07.10.20 | 20:12

Прво полуфинале на „Ролан Гарос“ за Циципас

Шестиот во светот Стефанос Циципас го одигра вториот последователен одличен натпревар на „Ролан Гарос“ и се пласираше во полуфиналето по успех од 7:5, 6:2, 6:3 за само 1...

Останати спортови 10.09.20 | 12:41

Познати двојките за полуфиналните мечеви од УС Опен

Познати се двојките за полуфиналните мечеви и во машка и во женска конкуренција на Грен слемот УС опен. Кај тенисерките за место во финалето ќе се борат: Џенифер Брејди...

Кошарка 30.08.20 | 14:03

Лејкерс и Милвоки изборија конференциско полуфинале во НБА плејофот

Лос Анџелес Лејкерс го совладаа Портланд Трејл Блејзерс со 131-122 во саботата во последниот натпревар од рундата и ќе го продолжат патот до плејофот во НБА-лигата во полуфиналето...

Ракомет 30.08.20 | 09:52

Алушовски: Бевме посреќна екипа од Нексе

Тренерот на Вардар, Стевче Алушовски, по синоќешниот драматичен дуел со Нексе и пласманот на „фајнал фор“ турнирот во СЕХА лигата, изјави дека „црвено-црните“ беа...

Ракомет 29.08.20 | 22:09

Вардар со пораз се пласира до СЕХА полуфинале

Актуелниот македонски и европски шампион Вардар ќе игра во полуфиналето на регионалната ракометна СЕХА лига. „Црвено-црните“ вечерва во СЦ „Јане Сандански“ загубија...

Фудбал 15.08.20 | 23:23

Познати двојките и термините за полуфиналето на Лигата на шампиони

По триумфот на Лион против Манчестер сити, познати се двојките и термините за полуфиналните натпревари од Лигата на шампионите. Првото полуфинале на распоред е во вторник,...