Ознака: полициски службеници
Црна хроника 26.12.22 | 18:07

Се тепале полициски инспектори меѓу себе: Крвава пресметка на предновогодишна прослава во Охрид

Дури три тепачки се случиле на предновогодишна прослава организирана од вработени во СВР Охрид. Како што брифираат високи полициски извори, дел од полицискиот кадар...

Македонија 08.11.22 | 23:21

Министре Спасовски, ќе има ли дисциплинска постапка за полициските службеници кои присуствуваат на партиски состанок на СДСМ?!

Генералниот секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ, потпретседателот на партијата Стефан Богоев и членот на Централниот одбор, Оливер Спасовски, попладнево беа на средби со...

Македонија 25.11.21 | 15:51

Двајца полициски службеници меѓу загинатите во несреќата на Струма

Меѓу 44-те жртви во трагичната несреќа во Бугарија има и двајца полицајци, дознава Алсат од извори во полицијата. Според информациите од членовите на семејството, станува...

Балкан 14.10.21 | 15:33

Му помагале на кланот на Беливук: Во Црна Гора уапсени полициски службеници кои сакале да го пуштат Веља во земјата

По налог на основното државно обвинителство на Црна Гора, уапсени се неколку полициски службеници, поради сомневање дека ја злоупотребиле службената позиција со укинување...

Црна хроника 11.08.21 | 10:23

Ангажирани 623 полициски службеници во последното деноноќие за превенирање и гасење на пожарите

Во текот на изминатото деноноќие, во периодот од 07.00 часот на 10.08.2021 до 07.00 часот денеска во активностите за гаснење и превенирање на пожарите на територијата на Републикa...

Македонија 07.08.21 | 12:44

Спасовски е сè уште на плажа: 616 полициски службеници само во еден ден дежурале на пожарите

Во текот на изминатото деноноќие, во периодот од 07.00 часот на 6 август 2021 до 07.00 часот денеска во активностите за гаснење и превенирање на пожарите на територијата на...

Македонија 25.09.20 | 12:22

Мицковски: Не полиција, ова личи на банда без команда

Полиција покрај што знае да тепа, уствари е распашана команда, коментира активистот Ивор Мицковски. Поминувам сега на Водњанска, распоредени се на 50 метри, верувам ради...

Црна хроника 25.09.20 | 11:55

МВР со детали за инцидентот: Татко и двајца синови ги нападнале полицајците зошто другиот син се судрил

Министерството за внатрешни работи излезе со детали за вчерашниот инцидент во кој полициски службеници се пресметаа со неколку граѓани, а пресметката беше споделена...

Македонија 25.09.20 | 11:37

Милошоски: Сите честитки на ромски јазик од МВР Спасовски биле само предизборна хипокризија

Хибриден режим е и кога полицијата грубо ги крши човековите права на граѓаните, особено на Ромите, со брутално тепање по улици!, реагира пратеникот Антонио Милошоски...

Црна хроника 08.11.19 | 10:04

Нападнати полициски службеници во Аеродром

На бул.„Трета македонска бригада“ во Скопје, општина Аеродром, полициски службеници биле физички нападнати при вршење на службени дејства од страна на М.М. (48) и В.М.,...