Ознака: плоштад Македонија
Македонија 22.06.20 | 13:47

Жолт картон за правда: Утре голем протест за убиството на младиот кошаркар од Ново Лисиче

Утре, вторник 23 јуни, ќе се одржи протест со мотото „Сите заедно: ЖОЛТ КАРТОН ЗА #ПРАВДА“. Почетокот на протестот е закажан за во 18 часот од пред Министерство за правда,...

Скопје 01.01.20 | 14:36

Над 60 илјади луѓе на скопскиот плоштад ја дочекаа Новата година со Дино Мерлин

Во организација на Град Скопје, над 60 000 граѓани од земјава и од странство ја дочекаа Новата 2020 година во главниот град на плоштадот „Македонија“ со неверојатно шоу...

Скопје 17.10.19 | 16:28

Змија на плоштадот „Македонија“

Граѓани уловија мала змија која се појави на плоштадот „Македонија“ во Скопје.

Скопје 03.06.19 | 23:08

Видео од дрон: Плоштадот „Македонија“ полн, игла да фрлиш нема каде да падне

Погледнете каква атмосфера ќе ги пречека Вардаровите ракометари. СпортМ објави видео од дрон на кое се гледа каква е атмосферата на плоштадот „Македонија“.

Скопје 07.05.19 | 11:34

Пратеници, обвинители, амбасадори и високи функционери во ВИП делот на плоштад „Македонија“

Помеѓу големиот број граѓани дојдени од целата држава, денеска литургијата на Папата Франциско на плоштадот “Македонија” ја проследија и високи функционери на власта,...

Скопје 03.05.19 | 13:30

Скопје се подготвува за доаѓањето на папата

Скопје интензивно се подготвува за посетата на папата на 7 мај. Работниците на плоштадот работат на поставување на бината од која што папата во вторник ќе држи миса....